Powtórka: Co najlepiej wychodziło każdej z drużyn ELF w WEEK ONE Część 2/2

Przyszedł czas na drugą część naszego zestawienia. Czym na tle ligi wyróżniali się Panthers Wrocław? Na co będą musieli uważać w meczu z Stuttgart Surge? Kicker największą sensacją w Franfurcie?

Wrocław Panthers: Łapanie podań.

Mazan, Banat, Stanley, Zięba i Dziedzic– cały korpus skrzydłowych Panthers to absolutna elita w Europie. 3 touchdowny, 280 yardów i playe które zapamiętają na długo nie tylko kibice, ale i rywale Wrocławskich Panter. Ekipa skrzydłowych Panthers jest łatwopalna. Czy Justice Hansen to wykorzysta i w następnym meczu przeciwko Surge ich odpali?

Stuttgart Surge: Korpus Linebackerów

Mimo ze ofensywa Stuttgartu przez 60 minut cały czas była ospana, to defense zagrał świętny mecz. Jedynym problem było zatrzymanie Kyle’a Sweet’a i Benjamina Plu.

Statystyki mówią jasno: To nie defense był problemem. 4 sacki, 11 powaleń na strate (Najwięcej po pierwszej kolejce) i 2 wybite piłki były co najmniej imponujące. Szybkość Preciousa Ogbevoena i Maleka Mbala dawała się we znaki ofensywie Dragons. Zachary Blair został godnie zastąpiony.

Frankfurt Galaxy: Kopanie na bramkę

Franfkurt Galaxy może mieć najlepszego kickera w całej European League Of Football- Kicker Ryan Rimmler zdobył w zeszły weekend dwa field goale. Jeden z 40 yardów, a drugi z 55! Do tego zdobył też dwa podwyższenia. Wychowanek Ball State Cardinals może się stać się jedną z sensacji w European League of Football!

Vienna Vikings: Gra biegowa

Austriaccy Wikingowie sprawnie przesuwają piłkę podaniami, jednocześnie konsekwentnie zdobywając jardy po ziemi. Florian Wegan i Jordan Bouah zabezpieczyli zwycięstwo Vikings. Mimo kilku kontuzji i w efekcie zastąpienia 5 starterów zmiennikami, Wikingowie wrócili z tarczą.

Barcelona Dragons: Gra podaniowa

Jeśli jednej rzeczy możemy być pewni, to że Zachary Edwards będzie robił playe. Rozgrywający rozdawał piłki do swoich skrzydłowych Kyle’a Sweeta, Benjamina Plu i Mario Floresa. 286 jardów, 3 przyłożenia i żadnego przechwytu uczyniły go jednym z solidnych kandydatów na MVP pierwszej kolejki ELF.

Hamburg Sea Devils: Linia defensywna

Diabły morskie przez cały mecz dominowały na linii wznowienia akcji w meczu przeciwko Berlin Thunder. Edebali, Awuah, Hänni, Yeboah, Imasuen i Grube to było za dużo dla linii ofensywnej Grzmotu. Możecie być pewni, ze w nachodzących kolejkach zobaczymy jeszcze wiele sacków i powaleń na stratę

źródło: https://europeanleague.football/elf-news/recap-what-worked-for-each-team-in-week-1

Jesteś fanem ELF i chciałbyś czytać więcej tekstów Futbolu Amerykańskim w Europie?
Dolej do baku!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powtórka: Co najlepiej wychodziło każdej z drużyn ELF w WEEK ONE Część 1/2

Zwyciężając, czy odnosząc porażkę, każda z 12 drużyn które rozegrały spotkania w 1. kolejce ELF pokazała się z dobrej strony w różnych aspektach gry. Co najlepiej wychodziło każdej z nich? W tej części sprawdzimy co słychać w Istanbule, Innsbrucku, Kolonii, Berlinie, Lipsku i Düsseldorfie.

Raiders Tirol: Gra biegowa.

Logar Moragne był jedną z największych niespodzianek pierwszej kolejki. 105 jardów, jedno przyłożenie i świetne bloki przy pass protection sprawiły, że gra biegowa Raiders budziła respekt. W 18 biegach, Moragne ani razu nie został powalony przed linią wznowienia. 

COLOGNE CENTURIONS: Gra podaniowa

Mimo że intensywność z jaką zaatakowali Istanbul Rams wyraźnie zaskoczyła ofensywe Centurions i QB Jan Weinrich popełnił jedną czy dwie dziwne decyzje, to gra podaniowa zespołu z Kolonii była najskuteczniejsza w całej lidze. Rozgrywający Weinrich odnajdował na boisku swoich skrzydłowych Quintena Poundsa, Paula Lenhardta i Jannika Loercksa. Bez większego problemu konwertował ważne próby i co najważniejsze- doprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. 

Istanbul Rams: Presja

Dwa sacki, 6 powaleń na stratę, 2 wybite piłki, 3 odzyskane fumble i 2 przechwyty. Rams wchodzili w backfield Centurions jak do siebie. Zachary Blair, środkowy Linebacker znany polskim kibicom z występów w Warsaw Mets rushował z lewej na prawą w pogoni za niosącym piłkę. Niestety, to nie wystarczyło.

Berlin Thunder: Obrona przed podaniami

Mimo, że wyglądało to na niezły mismatch, to Robby Kendall, Amir Kilani, Paul Ruffin oraz Moritz Thiele mieli skrzydłowych Sea Devils pod względną kontrolą. Mimo ze Hamburg tak zdominował całą grę, ze nie musieli tak naprawdę rzucać, to ich gra podaniowa była widocznie ograniczona przez secondary Berlin Thunder.

Rhein Fire: Ochrona rozgrywającego

W zeszłym sezonie Frankfurt Galaxy ze swoim systemem 3-4 byli jedną z najbardziej efektywnych defensyw w nakładaniu presji na rozgrywających. Marc Anthony Hor grający jako Nose Tackle dla Galaxy stoczył ciężki bój z centrem Rhein Fire – Nickiem Wiensem. W lini ofensywnej Rhein jako Lewy Tackle gra także znany polskim kibicom Sven Breidenbach– grający w 2020 roku w Panthers Wrocław z którymi wygrał Polish Bowl. Linia ofensywna Ognistych pokazała Galaktycznym gdzie ich miejsce.

Leipzig Kings: frontowa siódemka

Justice Hansen został bardzo ciepło przywitany w ELF przez drużynę z Lipska. 6 sacków, 9 powaleń na stratę, jedna wybita piłka i 2 odzyskane fumble mówią same za siebie. Jeśli ofensywa Kings wejdzie na ten sam poziom co ich obrona, to mogą na pewno staną się jednymi z kontenderów awansu do play-offs.

source: https://europeanleague.football/elf-news/recap-what-worked-for-each-team-in-week-1
Chcesz czytać więcej o ELF? To dolej kawy, bo lecę na oparach!

Postaw mi kawę na buycoffee.to