Aktualny mistrz Kanady dołącza do Jaguars

Początek lutego to dla drużyn zatem idealny okres na dokonywanie wzmocnień – zarówno tych boiskowych, jak i trenerskich. Do sztabu szkoleniowego Jaguars Kąty Wrocławskie dołączył jeden z najlepszych europejskich linebackerów – Thiadric Hansen.

W przeszłości niemieckiego zawodnika mogliśmy oglądać m.in. na boiskach w Kanadzie, a także w barwach Panthers Wrocław. Tym razem, przygotowując się do kolejnego sezonu w Canadian Football League, Hansen wspomoże sideline podwrocławskiego drugoligowca.

Takiego wzmocnienia nie powstydziłby się żaden klub w Europie. Thiadric Hansen to dwukrotny zdobywca Grey Cup – kanadyjskiego odpowiednika Super Bowl. Po tytuł ten sięgał w 2019 i 2021 roku w barwach Winnipeg Blue Bombers. W sezonie 2020, gdy kanadyjskie rozgrywki zostały odwołane, Hansen dołączył do składu Panthers Wrocław, z którymi zdominował krajowe boiska i pomógł wrocławskiej drużynie w zdobyciu tytułu mistrzów Polski.

W ubiegłym sezonie Niemiec miał reprezentować barwy Cologne Centurions w European League of Football, ale ostatecznie został ponownie zakontraktowany przez mistrzów Kanady.

Tym razem Hansen wzmocni sztab szkoleniowy ekipy Jaguars Kąty Wrocławskie, gdzie będzie pełnił rolę trenera linii defensywnej. Zakontraktowanie jego z najlepszych europejskich futbolistów przez drużynę z Kątów Wrocławskich to owoc szerokiej współpracy z Panthers Wrocław, występującymi w European League of Football.

To nie jedyne wzmocnienie Jaguars na nadchodzący sezon PFL2 – do sztabu szkoleniowego podwrocławskiej ekipy dołączyli także Marcin Gawroniak i Marcin Kochanowski. Pierwszy z nich obejmie stanowisko trenera głównego i koordynatora defensywy, natomiast drugi będzie pracował z formacją ofensywną. Obaj trenerzy mają doświadczenie w szkoleniu zawodników Panthers Wrocław.

One thought on “Aktualny mistrz Kanady dołącza do Jaguars

Comments are closed.