BASE JUNIOR PLAYER OF THE WEEK 7 – JAKUB DĄBROWSKI – LOWLANDERS BIAŁYSTOK

📣SHOWCASE JUNIOR OF THE WEEK 7

JD: Jestem bardzo wdzięczny za to, że zostałem doceniony. Takie wyróżnienie wiele dla mnie znaczy i motywuje mnie do dalszej pracy.

BASE: Opowiedz nam kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z futbolem?

JD: Przygodę z futbolem zacząłem w listopadzie 2017 roku. W szkole znalazłem ulotki dotyczące rekrutacji. Wiedziałem, że to sport dla mnie. Wcześniej byłem na paru meczach Lowlanders, jak i finale pomiędzy drużynami Panthers Wrocław oraz Seahawks Gdynia, który odbył się w moim rodzinnym mieście – Białymstoku. Od tamtego momentu myśl o dołączeniu do drużyny krążyła mi gdzieś w głowie, a znalezienie ulotki było przełomowym momentem w mojej decyzji.

BASE: Grasz na pozycji centra, opowiedz nam o swoich doświadczeniach na boisku.

JD: To prawda, granie na tej pozycji nie jest łatwym zadaniem. Jako center ma się wiele na głowie. Ode mnie również zależy cała akcja, gdyż zaczyna się ona już w momencie snapu. Jednak ta pozycja jest bardzo ciekawa i gra na niej sprawiała mi satysfakcje. Ciężko mi jednoznacznie stwierdzić co w niej lubię najbardziej

BASE: Jakbyś podsumował sezon 2018?

JD: Sezon uważam za udany. Porównując drużynę z pierwszego meczu a tą ze spotkania kończącego sezon, można zauważyć niesamowity postęp. Każdy z zawodników dawał z siebie wszystko, co zaowocowało miejscem na podium. Z meczu na mecz stawaliśmy się mocniejszą drużyną i dzięki temu z Wrocławia wróciliśmy z medalami. Wielu z nas, w tym i ja, zaliczyło debiut w futbolu, który również uważam za bardzo udany – zostałem doceniony przez trenerów i kolegów poprzez nagrodę dla najlepszego OL, co było dla mnie dużym zaskoczeniem. Jestem szczęśliwy, że mogłem uczestniczyć w sukcesach drużyny i już nie mogę doczekać się przyszłego sezonu, w którym planuje spróbować gry również na innych pozycjach.

BASE: Twój Head Coach wypowiadał się na Twój temat w samych superlatywach, jakie to uczucia czuć się docenionym przez trenera?

JD: Bardzo miło mi słyszeć takie słowa od trenera. Cały sztab trenerski zrobił w tym roku niesamowitą robotę. Przygotowali nas do gry najlepiej jak mogli oraz wspierali nas na wielu płaszczyznach. Mając takich trenerów czuję się bezpiecznie o przyszłość moją jak i całej drużyny. Uważam, że dzięki nim osiągniemy jeszcze wiele sukcesów.

BASE: Pozytywne nastawienie jest kluczem, do osiągnięcia sukcesu.

BASE: Jakie masz zainteresowania poza futbolem?

JD: Dużą część wolnego czasu poświęcam na siłownię. Chce jak najlepiej przygotować się do nadchodzącego sezonu. Spotykam tam wielu chłopaków z drużyny, więc poza treningiem zawsze można pogadać o różnych sprawach. Od zawsze moją pasją był sport i czuję, że jeszcze długo tak pozostanie.

BASE: Dziękujemy za poświęcony nam czas i życzymy samych sukcesów w nadchodzącym sezonie.

JD: Dziękuje za rozmowę!

Leave a Reply

Translate »