BASE JUNIOR PLAYER OF THE WEEK 8 – BARTEK RASZEWSKI, MINERS WAŁBRZYCH

📣SHOWCASE JUNIOR PLAYER OF THE WEEK 8 – BARTEK RASZEWSKI, MINERS WAŁBRZYCH

BASE: Bartek, gratulujemy Tobie nominacji na “Junior player of the week”. Jak się czujesz z tym, że ktoś napisał do nas i powiedział nam, że powinieneś byś na naszej liscie?

BR: Dziękuję bardzo, czuję się naprawdę wyróżniony tą nominacją, co prawda nie wiem przez kogo zostałem zgłoszony ale mimo to dziękuję tej osobie bardzo i cieszę się, że padło właśnie na mnie!

BASE: Cieszymy się razem z Tobą. To daje nam szansę żeby Cię lepiej poznać.

BASE: Powiedz nam jak i kiedy zacząłeś grać w futbol?

BR: Swoją „przygodę” zacząłem jakoś w roku 2017, w wakacje, a zachęcił mnie mój kolega z klasy, obecnie z drużyny, Kuba. Na początku byłem sceptycznie nastawiony, gdyż grałem już w drużynie z innej dyscypliny sportowej ale skusiłem się iii.. I teraz nie wyobrażam sobie zmiany drużyny czy też samej dyscypliny. Mogę śmiało powiedzieć, że to była jedna z najlepszych decyzji jaka kiedykolwiek podjąłem!!

BASE: Ten sport tak działa! To coś pięknego.

BASE: Co najbardziej Ci się spodobało odkąd zacząłeś grać ?

BR: Hmm, chyba sama gra, ta brutalność wymieszana z rywalizacją i wymuszoną umiejętnością szybkiego podejmowania decyzji, to jest to co uzależnia. Przez rywalizację mam na myśli rywalizację w klubie, o wyniki, miejsce w pierwszym składzie, tego co się dzieje podczas męczy ligowych chyba nie można nazwać rywalizacją, bardziej pasowało by stwierdzenie „mała wojna”. Ale tak, najbardziej wciąga mnie fizyczność tego sportu.

BASE: Ten fizyczny aspekt w naszej młodości był dla nas rewelacyjny. To była jedyna szansa żeby naparzać się z kimś i nie mieć problemów z tego powodu.

BASE: Większość Twoich kolegów uprawia piłkę ręczną, co sądzą o futbolu amerykańskim?

BR: U mnie w szkole zawsze dominiwała piłka ręczna, również i ja byłem kilka lat zawodnikiem tej dyscypliny. Piłka ręczna ma do siebie to, że również jest sportem dosyć brutalnym i wymagającym od zawodnika umiejętności taktycznych, co też poskutkowało tym, że kilku kolegów ze szkoły jest moimi kolegami z drużyny. Myślę, że podzielają moja opinie na temat tego sportu.

BASE: Dobrze wiedzieć. Mamy nadzieje, że namówisz ich do spróbowania swoich sił w futbolu.

BASE: Powiedziałeś nam, że grałeś na pozycjach TE, RB, QB, DL. Czy to dlatego, że nie znalazłeś pozycji która Ci odpowiada czy dlatego że jesteś bardzo wysportowany?

BR: Bardzo możliwe. Zawsze byłem troszkę większy niż moi rówieśnicy co też starałem się wykorzystać na boisku, natomiast nominalnie, w drużynie seniorskiej, grałem na pozycji TE. Powiem szczerze, że czułem, iż nie mogłem rozwinąć pełni swoich możliwości grając właśnie na TE, więc postanowiłem, że to czas na zmiany, czas pokaże co z tego wyjdzie.

BASE: Nad czym pracujesz teraz by stać się lepszym zawodnikiem?

BR: Głównie nad podstawowymi ruchami używanymi podczas gry, mechaniki biegowe, rzucanie, blokowanie. Stawiam na wszechstronność nieważne na jakiej pozycji będę grał. Jeżeli chodzi o treningi na siłowni skupiam się nad szybkością gdyż w przeciwieństwie do siły, szybkości zawsze trochę mi brakowało a jak mówią Amerykanie: „speed kills”.

BASE: To nie kończący się proces. Szlifuj dalej swój talent!

BASE: Jeszcze jedno osobiste pytanie. Co Ci się najbardziej podoba w szkole?

BR: Zedecydowanie to, że w kwietniu ją kończę!

BASE: Co możemy powiedzieć… pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

BASE: Dzięki Bartek, że znalazłeś wolny czas aby pogadać z nami. Życzymy Tobie i całej drużynie zdrowia i sukcesów!

BR: Wzajemnie i dziękuję bardzo w imieniu moim, i mojej drużyny, jeszcze raz, cieszę się, że zostałem nominowany, i mam nadzieję, że do usłyszenia!

Everyone meet Bartek!

Leave a Reply

Translate »