Base Player of the week 8 – Bartek Turzański – Renegades Świdnica

📣SHOWCASE PLAYER OF THE WEEK 8 – Bartek Turzański – Renegades Świdnica

BASE: Gratulujemy Tobie nominacji na gracza tygodnia. Jak się czujesz z tym, że ktoś powiedział nam o Tobie?

BT: Dziękuję bardzo za nominację, odczytując maila od Was byłem mile zaskoczony faktem, że dołączę do sporego już grona nominowanych przez BASE CAMP. Przyznam, że bardzo podoba mi się ten projekt i z zaciekawieniem śledzę kolejne nominacje i czytam mini wywiady.

BASE: Dziękujemy, że śledzisz naszą stronę internetową. Mamy nadzieję, że będziemy kontynuować naszą działalność i robić jeszcze lepsze projekty.

BASE: Spotkaliśmy się pierwszy raz w 2018 na BASE CAMP. Ty i Twoja drużyna zrobiliście dobre wrażenie. Jakie to było doświadczenie dla Ciebie? W jakim stanie są Twoje buty?

BT: Zgadza się, pierwszy raz spotkaliśmy się na Base Camp 18 w Warszawie – to było niesamowite doświadczenie – atmosfera i ludzie, którzy ją stworzyli to jedno z najlepszych futbolowych wspomnień 2018 roku. Miło słyszeć, że zostawiłem po sobie dobre wrażenie – jest to dobra wizytówka dla klubu, który powstaje w Świdnicy.

Moje buty… Hahahaha… Pamiętam – totalnie zdewastowane – Drille Trenera Pichety nie dały im najmniejszych szans na przetrwanie – gdyby nie taśma od Ciebie Trenerze musiałbym kończyć Camp na boso 🙂

BASE: Jesteśmy pewni, że byłbyś w stanie dokączyć trening bez butów. To lubimy u takich graczy jak Ty.

BASE: Wiele ośób nie słyszało jeszcze o was. Powiedz nam coś o Twojej rozwijającej się drużynie. Jaka jest sytuacja na dzień dzisiejszy ?

BT: To prawda – klub w Świdnicy nieoficjalnie istnieje od kilku lat, jednak projekt, który aktualnie realizujemy będzie obchodził w lutym swoją pierwszą oficjalną rocznicę. Organizacyjnie stawiamy sobie coraz to trudniejsze wyzwania – staramy się wpasować w futbolową rodzinę w Polsce.

BASE: Nie przestawajcie się rozwijać. Wspieramy was w drodze do sukcesów. Wszystko wam się uda.

BASE: Futbol to nie sport dla każdego. Czemu i jak zdecydowałeś, że jest dla Ciebie?

BT: Futbol w Polsce cały czas pozostaje w cieniu pozostałych sportów – to dlatego, że wymaga bardzo silnego charakteru, i mimo, że jest tu miejsce dla każdego typu sportowca (chodzi mi o fizyczność) to nie każdy jest w stanie mentalnie znieść trudy tego wymagającego środowiska. Moja przygoda z futbolem zaczęła się bardzo późno – czego bardzo żałuję. Większość życia spędziłem na boiskach piłkarskich w Polsce i za granicą – zawsze prezentowałem bardzo twardy i nieustępliwy styl gry – wydaje mi się, że futbol to naturalna ewolucja dla sportowców, którzy chcą sprawdzić własne limity. Od zawsze podziwiłam futbolistów z NFL – jak pojawiła się możliwość spróbowania sił w tym sporcie – zdecydowałem się bez wahania – jak widać zostałem w tym do dzisiaj i nie zamierzam odpuścić.

BASE: Jak już się zacznie grać, to nie chce się przestać. Dobrze by było, gdybyście mogli zacząć grę od szóstego roku życia, tak jak w USA.

BASE: Czego Twoja drużyna potrzebuje najbardziej, żeby się rozwijać?

BT: Nasz klub potrzebuje przede wszystkim rozgłosu, z doświadczenia wiem, że ludzie interesują się tym o czym w około się mówi, dzięki czemu otwierają się przed nami nowe możliwości.

BASE: Mamy nadzieję, że przez ten wywiad uzyskasz trochę dobrej prasy. To jest jedna z głównych przyczyn powstania tego projektu.

BASE: Będziecie potrzebowali wsparcia władz lokalnych – co robicie żeby budować relację?

BT: Staramy się działać w myśl zachodniej idei futbolu – futbol to nie tylko sport – staramy się być sportową wizytówką naszego miasta – angażujemy się w każdy możliwy event, pokazujemy lokalnej społeczności, że jesteśmy na wyciągniecie ręki i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sami organizujemy sparingi, campy i otwarte treningi – władze miasta doceniły nas na koniec zeszłego roku, dzięki czemu rok 2019 przyniesie jeszcze więcej pozytywnych zmian.

BASE: To wspaniale! Starajcie się zawsze szukać zaangażowania się w lokalnej społecznośći – to zaprocentuje.

BASE: Czy możesz nam zdracić plany na przyszłość drużyny? Staracie się o dołączenie do którejś ligi?

BT: Myślę, że ze względu naszą znajomość mogę uchylić rąbka tajemnicy: prawdopodobnie w tym roku, niektóre z drużyn futbolowych będą miały okazję spotkać się z Renegades Świdnica podczas spotkań ligowych – czy będzie to LFA czy PLFA 😉

dowiecie się za jakiś czas z oficjalnych źródeł – więc można powiedzieć, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

BASE: W jakiejkolwiek lidzę się znajdziecie, będziemy wspierać wasz rozwój. Trzymamy kciuki i czekamy na oficjalną decyzję.

BASE: Jeszcze jedno osobiste pytanie. Powiedz nam coś wyjątkowego o sobie.

BT: Coś o sobie.. Na co dzień jestem trenerem przygotowania motorycznego pracuję ze sportowcami z różnych dyscyplin – uchodzę za wymagającego, stanowczego i niewzruszonego – jednak po powrocie do domu, kiedy nikt nie patrzy, z olbrzymim uśmiechem przytulam swoją dziewczynę i trzy koty – jak to mówią… nie taki diabeł straszny

BASE: Dzięki Bartek za rozmowę. Życzymy Tobie i całej drużynie zdrowia i sukcesów!

BT: Cała przyjemność po mojej stronie, do zobaczenia na BASE CAMP 2019

Leave a Reply

Translate »