BASE PLAYER OF THE WEEK 9 – JACEK ZAWADZKI KRAKÓW KINGS

📣SHOWCASE PLAYER OF THE WEEK 9 – JACEK ZAWADZKI, KRAKÓW KINGS

BASE: Gratulujemy Tobie nominacji na “Player of the week”! Jak się czujesz z tym, że ktoś powiedział nam o Tobie?

JZ: Bardzo mi miło, że ktoś docenia to co robię na boisku.

BASE: My też to doceniamy. Pozwala to nam i innym lepiej Ciebie poznać.

BASE: Opowiedz nam o swoich doświadczeniach i dlaczego zacząłeś grać w futbol.

JZ :Moja przygoda z Footballem zaczęła się dosyć dziwnie bo po tym jak musiałem zmienić szkołę do której chodziłem i trenowałem piłkę ręczną zostałem pozbawiony sportu który kochałem.Pewnego dnia znajomy opowiedział mi o tym sporcie i zachęcił do przyjścia na trening zobaczenia jak to wygląda,długo się nie zastanawiałem nad tym i postanowiłem spróbować i to się okazało bardzo dobrą decyzją.Moje pierwsze treningi odbywałem pod bacznym okiem dwóch trenerów Piotra Jarockiego i Zygmunta Łodzińskiego i to im tak naprawdę zawdzięczam wszystko co osiągnąłem.

BASE: Chociaż lubimy piłkę ręczną cieszymy się, że wybrałeś futbol. Wspaniałe jest to, że zacząłeś pracę z dwoma trenerami z najwyższej półki.

BASE: Grasz na pozycji centra. Twój QB Filip powiedział, że jesteś jednym z najlepszych na tej pozycji. Co na to powiesz?

JZ: Gram jako Center od początku swojej „kariery” jeśli można tak to nazwać i to naprawdę jest bardzo miłe i budujące że jeden z topowych zawodników w Polsce ma takie zdanie o mnie jako zawodniku.

BASE: To zawsze miłe jak ktoś Cię docenia na boisku lub poza nim. Znamy Filipa już od dłuższego czasu. Wiemy, że jego słowa są wiarygodne. Oby tak dalej młody człowieku 🙂 !

BASE: Opowiedz nam nad czym pracujesz żeby sprostować oczekiwaniom?

JZ: Linia Ofensywna to bardzo wymagająca pozycja i aby sprostać oczekiwaniom jakie stawiają trenerzy bardzo dużo czasu spędzam nad budowaniem siły próbując nadgonić różnice jaka jest pomiędzy często starszymi i silniejszymi przeciwnikami,oczywiście technikę jak i znajomość playbooka też szlifuję spędzając sporo czasu nad tym i upewniając się że na pewno wiem wszystko co powinienem wiedzieć.

BASE: Wygląda na to, że naprawdę pasjonujesz się tym sportem. Podejmujesz prawidłowe decyzje.

BASE: Czy jest coś co chciałbyś zmienić w polskim futbolu żeby polepszyć jego jakość?

JZ: Według mnie szkoły sportowe,które już od najmłodszych lat uczyły by przyszłe pokolenia zawodników,na pewno podniosły by poziom footballu w Polsce.

BASE: Zgadzamy się w 100%. W niedalekiej przyszłośći zobaczysz taką szkołę prowadzoną przez BASE.

BASE: Jaką radę możesz dać młodym/nowym graczom tego sportu?

JZ: Moja rada jest bardzo prosta musisz przyjść spróbować i być konsekwentny w tym co chcesz osiągnąć,bo football to często gra charakterów,wygra ten,który bardziej tego pragnie.

BASE: Dobra rada! Konsekwentna praca jest niezbędna w tym sporcie, ale musisz też zmierzać we właściwym kierunku, który sobie wyznaczysz.

BASE: Jeszcze jedno osobiste pytanie. Czym się pasjonujesz oprócz futbolu ?

JZ: Poza footballem oczywiście piłka ręczna to był pierwszy sport ,w którym się zakochałem i na zawsze będzie w moim sercu jak a drugą moją pasją jest elektronika od zawsze lubiłem majsterkować.

BASE: Może wynajdziesz jakąś elektronikę która polepszy futbol ?

BASE: Dzięki Jacek, że miałeś czas pogadać z nami. Życzymy Tobie i całej drużynie zdrowia i sukcesów!

JZ: Dziękuje bardzo,również pozdrawiam

Leave a Reply

Translate »