Białe Lwy Gdańsk profil klubu w sezonie 2021

Pierwszy oficjalny mecz: 27 sierpnia 2017
Największe sukcesy: brązowe medale PLFA 8 w 2017 roku, srebrne medale LFA 9 w 2018 roku
Wynik w 2020: 5. miejsce w LFA 9
Prezes: Lev Davydovsky
Trener główny w nadchodzącym sezonie: Michael Ricci
Najważniejsi zawodnicy w nadchodzącym sezonie: Konrad Stępień (LB), Hubert Chudy (LB), Paweł Ejdys (OL), Paweł Głodowski (OL), Szymon Slowi (OL)

Jak wiele innych drużyn, również Białe Lwy swoją przygodę rozpoczęły od ligi rozwojowej. Rok 2017 to czasy PLFA 8 i debiut gdańszczanie mogą uznać za dość udany. Na otwarcie przegrali co prawda z Husarii B 6:26, ale nie było wstydem ulec rezerwom ekstraklasowej ekipy na ich terenie w Szczecinie. Już w drugim spotkaniu zespół z Gdańska cieszył się z wygranej 18:0 nad Griffons Słupsk. Potem było już tylko lepiej, bowiem debiutanci dotarli aż do turnieju finałowego, w którym zostali pokonani ponownie przez Husarię B oraz przez Eagles B, co dało im brązowe medale.

Gdańszczanie znaleźli się wśród klubów, które w kolejnym sezonie przyłączyły się do nowych rozgrywek i zarazem nowego formatu. W LFA 9 w fazie grupowej wygrali wszystkie swoje pojedynki, by ostatecznie wywalczyć srebrne medale po porażce 9:24 z Kraków Kings. Przy tak obiecujących rezultatach nie mogła więc dziwić decyzja o przejściu na wyższy poziom.

LFA 2 Białe Lwy jednak nie zawojowały, kończąc sezon z bilansem 1-6. W roku 2020 wrócili do „dziewiątek”, choć bardziej było to podyktowane sytuacją epidemiologiczną niż poziomem sportowym. W stawce 15 drużyn skończyło się na piątym miejscu. Teraz ponownie podjęta została próba sprawdzenia się w formule jedenastoosobowej.

Siłą Lwów może być przede wszystkim zgranie i zrozumienie. Większość zawodników pozostała w klubie. Defensywie przewodzić mają linebackerzy Konrad Stępień i Hubert Chudy, natomiast w ofensywie dzielić i rządzić chcą Paweł Ejdys, Paweł Głodowski i Szymon Slowi. Jest więc mieszanka młodości i doświadczenia, a to wszystko ponownie spina osoba Michaela Ricciego. Głównego trenera wspierają Dariusza Ankiewicz i prezes Lev Davydovsky.

Okres przygotowawczy, mimo specyficznych okoliczności pandemii, w Gdańsku uznają za bardzo dobry. Większość starterów z zeszłego sezonu zdecydowała się na grę również w tym sezonie, dlatego głównym celem na ten sezon jest pokazanie się z dużo lepszej strony w futbolu jedenastoosobowym niż miało to miejsce dwa lata temu.

Leave a Reply

Translate »