CEFL CUP 2020

Jakiś czas temu prezentowaliśmy terminarz rozgrywek Central European Football League, czyli futbolowego Pucharu Europy, w których to udział wezmą mistrzowie Polski – Panthers Wrocław. Tym razem przedstawiamy rozkład jazdy niższego rangą CEFL Cup, który to turniej można porównać do piłkarskiej Ligi Europy.

Rozgrywki CEFL w ostatnich latach rozrosły się tak bardzo, że konieczne było podzielenie ich na dwa osobne turnieje. Mamy więc z jednej strony CEFL Championship dla zdecydowanie najsilniejszych ekip na starym kontynencie, a z drugiej strony CEFL Cup, w którym rywalizują również solidne europejskie drużyny, ale na odrobinę niższym poziomie. Warto tutaj przypomnieć, że poza Panthers Wrocław, którzy co roku uczestniczą w CEFL Championship, w 2018 roku inni nasi reprezentanci – Seahawks Gdynia wystąpili również w rozgrywkach CEFL Cup, gdzie dotarli aż do finału.

W tegorocznej odsłonie CEFL Cup zagra osiem zespołów. Część z nich z powodzeniem mogłoby rzucić wyzwanie niektórym uczestnikom Pucharu Europy (zeszłoroczni mistrzowie CEFL Cup – Moscow Spartans będą mogli naprawdę to zrobić, ponieważ awansowali do rozgrywek CEFL Championship). Ekipy te rokrocznie rywalizują w play-off w ligach krajowych, a kilka z nich dzierży nawet tytuł mistrza kraju.

W akcji zobaczymy: London Warriors (Mistrz Wielkiej Brytanii), La Courneuve Flash (Francja), Bolzano Giants (Włochy, Wicemistrz CEFL Cup), Geneva Seahawks (Wicemistrz Szwajcarii), Fehervar Enthroners (Mistrz Węgier), Graz Giants (Austria), Belgrade SBB Vukovi (Wicemistrz Serbii) oraz Budapest Wolves (Węgry).

W tym roku turniej CEFL Cup został podzielony na trzy rundy. W pierwszej fazie rozgrywek, 9.05.2020 rozegrane zostaną następujące spotkania:

London Warriors – La Courneuve Flash
Bolzano Giants – Geneva Seahawks
Fehervar Enthroners – Projekt Spielberg Graz Giants
Belgrade SBB Vukovi – Budapest Wolves

Druga runda obejmie dwa półfinały, które zostaną rozegrane 6.06.2020. Mecz finałowy zaplanowano na 27 czerwca, a miejsce spotkania zostanie ustalone po rozegraniu półfinałów. Warto tutaj przypomnieć, że w zeszłorocznym finale CEFL Cup Moscow Spartans zwyciężyli z Bolzano Giants 15:14. Z pewnością więc również w tym sezonie możemy spodziewać się w CEFL Cup spotkań na znakomitym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *