Chcemy pokazać że potrafimy stawić czoła najlepszym

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6498″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”http://bit.ly/2VPFjIn”][vc_column_text]Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego Ligi Futbolu Amerykańskiego przyniesie nam wiele ciekawych spotkań. Drugiego czerwca o godzinie 12:00 Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers podejmą u siebie Seahawks Gdynia. Tym razem mecz odbędzie się na innym boisku, a mianowicie na stadionie Stomilu Olsztyn!

Lakers wygrali w tym sezonie tylko dwa mecze. Gra nie układała się po ich myśli, pojawil się błędy i niekonsekwencja. Jednak zdobyte zwycięstwa zapewniły Jeziorowcom pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zakończenie sezonu na boisku jakim jest stadion Stomilu to duże wydarzenie. Wszystkich, którzy się tam pojawią, czeka prawdziwy american day. Muzyka na żywo, food tracki oraz sportowe emocje, czego chcieć więcej! Po tym meczu klub z Olsztyna czeka pracowity offseason w którym powinni zaplanować przyszły rok, aby tym razem liczyć się w wyścigu o playoffs.

„Czeka Nas ostatni mecz w sezonie zasadniczym i wiadomo, że ostatni mecz dla Nas w tym sezonie przy zajęciu 4ego, bezpiecznego miejsca w grupie Północnej. Spotkanie dla Nas jest bardzo istotne z kilku względów i przygotowujemy się do niego bardzo mocno: analiza schematów przeciwnika, analiza zawodników, analiza ustawień a wszystko to przełożone na warunki boiskowe na treningach. Jest to dla Nas tym bardziej ważne spotkanie ze względu na miejsce, gdzie dojdzie do starcia z gdyńskimi Jastrzębiami, a chodzi o Olsztyński stadion OSiR, gdzie na codzień mecze rozgrywa I ligowy Stomil Olsztyn. Mamy dzięki temu możliwość ściągnięcia zupełnie innej liczby kibiców niż do tej pory i zaprezentowania Olsztyniakom wysokiego poziomu futbolu amerykańskiego. Tym samym mamy poważny powód i chcemy pokazać się z jak najlepszej strony sportowej, jak i organizacyjnej. Seahawks to bardzo doświadczona i utytułowana drużyna, ale chcemy pokazać że potrafimy im stawić czoła i udowodnić, że w kolejnych sezonach będziemy gonili czołówkę zespołów z LFA1.” Bartłomiej Krom, Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers.

Seahawks Gdynia przyjadą do Olsztyna po zwycięstwo. Im bliżej playoffs tym wrażenie, że grają lepiej. W zeszłym tygodniu pewnie wygrali z Kings co na pewno podwyższyło jeszcze ich morale. Ich nowy QB grozi podaniem i bardzo szybkim biegiem, a Jakub Mazan jest priorytetem do zatrzymania przez defensywe, ponieważ stanowi zagrożenie kiedy tylko ma w rękach piłkę. Jastrzębie szykują się już do playoffs. Zaczną je od rundy dzikich kart, więc niewykluczone, że na boisku w Olsztynie zobaczymy również sporą dawkę zmienników. Z pewnością czeka nas dobre futbolowe wydarzenie!

„Przed nami ostatni mecz sezonu regularnego. Jedno jest pewne, w trakcie tego sezonu mieliśmy swoje wzloty i upadki, ale pokazaliśmy że jesteśmy drużyną w każdej sytuacji, a na boisku nie brakuje nam ducha walki. Mecz z Olsztyn Lakers jest ostatnim sprawdzianem przed rundą dzikich kart i fazą playoff. Podchodzimy do tego meczu jak do każdego innego. Chłodno analizujemy i solidnie przygotowujemy się na kolejne spotkania. Jesteśmy gotowi na Lakers. Będziemy gotowi na kolejne mecze.”Patryk Markowski, dyrektor Seahawks Gdynia.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6903″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://halftime.pl/typerlfa/”][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *