Chęć rewanżu za poprzedni sezon

Już w najbliższą sobotę o godzinie piętnastej na stadionie miejskim w Wyszkowie przy ulicy Tadeusza Kościuszki odbędzie się, otwierający kolejny sezon LFA1, mecz między Wyszków Rhinos, a drużyną Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers.

Opener zeszłego sezonu LFA1 między Rhinos i Lakers po wyrównanym starciu zakończył się dla Rhinos zwycięsko. Niestety drużyna z Wyszkowa po wielu ciężkich spotkaniach nie dostała się do fazy play-off. Zabrakło im udanego podwyższenia za dwa punkty, aby wejść do rundy dzikich kart zamiast Warsaw Sharks. Nosorożce pokazały już twardy charakter i umiejętności, a w tym sezonie sprowadzili do klubu wiele wzmocnień. Trenerem głównym został Greyson Alman. Ten młody amerykanin może wprowadzić ciekawe i dobre zmiany do podwarszawskiego klubu. Dodatkowo w drużynie zagra kilka nowych twarzy w tym rozgrywający Jon Brown oraz obrońca Christian Adorno. Wyszków będzie walczył o playoffs, więc tym bardziej będą chcieli dobrze rozpocząć sezon przed własną publicznością.

„Jesteśmy gotowi na sezon. Nasze przygotowania trwają nieustannie od września. Co będzie na boisku zobaczymy w sobotę. Olsztyn będzie zupełnie inną drużyną ale tak samo jak my. Jedno jest pewne. Będzie to mocny, zacięty i ciekawy pojedynek do ostatniego gwizdka spotkania. Do drużyny doszło łącznie 7 zawodników z doświadczeniem. Trzech zawodników z Radomia, jeden z Mets, dwóch naszych wychowanków oraz powrót zawodnika po roku przerwy. To będą zdecydowanie widoczne transfery. No i do tego dochodzi nowy trener, dwóch rokujących dobrze importów. Zrobiliśmy wszystko co byliśmy w stanie. Przygotowania od września na siłowni i boisku. Tygodniowo 6 jednostek treningowych. 3 na boisku, 3 na siłowni. Praca nad podstawami związanymi z szybkością, poprawa wyników siłowych i oczywiscie nowy trener z ogromną wiedza na uwazam bardzo kluczowych pozycjach OL i DL. Ogrom pracy, analiz drużynowych czy indywidualnych. Jak to wszytsko wyjdzie w praniu. Okaże się już w weekend
.” – Prezes Rhinos Wyszków Piotr Wykowski.

Olsztyńscy Lakers zakończyli poprzedni sezon ujemnym bilansem 3-5, wygrywając jedynie rewanż z Rhinos i oba mecze z Angles Toruń. W krainie tysiąca jezior zaszło podczas offseason wiele zmian. Kilku kluczowych zawodników (w tym mianowany najlepszym kopaczem sezonu 2018 Piotr Gołacki) opuściło drużynę na rzecz Panthers Wrocław. Sprowadzono natomiast amerykańskie trio w postaci: nowego trenera Graya Levyego, rozgrywającego Andrew Mathewsa oraz linebackera Demetriusa Allena. Klub z Olsztyna tak samo jak rywal zamierzają walczyć o playoffs, więc najprawdopodobniej będzie dane zobaczyć nam trudne, wymagające i widowiskowe spotkanie między dwoma rywalami grupy północnej.

Mecz z Rhinos otwiera Nasz kolejny sezon. To już bodajże 3ci sezon, który otwieramy razem z Rhinos Wyszków. W tym roku nie ma meczy rewanżowych więc od razu w tym pojedynczym pojedynku musimy zaznaczyć swoją wyższość na boisku. Ostatnie kilka treningów to szlify zagrywek, ustawień, dopasowywania i zmiany pojedynczych osób w sekcjach specjalnych. Chcemy wyjść na boisko skupieni, pewni siebie, pewni swoich umiejętności. Eliminując od pierwszego gwizdka niepotrzebne błędy, kary i egzekwując swoje założenia i plany, powinniśmy wracać do Olsztyna z dobrymi humorami. Co do sezonu Nasze plany są ambitne. Chcemy pokazać futbolowej Polsce, że błędy z poprzednich lat zostały wyeliminowane i nie ma już u Nas miejsca na przypadkowe porażki. Sponsor tytularny, nowi sponsorzy główni, Trener Gray Lewy, QB Andrew Mathews, LB Demetrius Allen to poważne wzmocnienia Naszej drużyny na szczeblu organizacyjny jak i sportowym. Chcemy to wykorzystać i powalczyć dłużej niż tylko w fazie zasadniczej sezonu. Już niedługo, weekend po weekendzie to walka na boisku pokaże na co Nas stać i w co będziemy mogli mierzyć.” – Rzecznik i zawodnik Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers Bartłomiej Krom.

Leave a Reply

Translate »