Czas na juniorski Super Bowl

W niedzielę o godz. 13:00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zostanie rozegrany mecz o juniorskie Mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim. Panthers Wrocław podejmą obrońców tytułu, Bielawa Owls.

Szkolenie juniorów w liczącej niemal 30tys. mieszkańców Bielawie od niemal dekady budzi niekłamany podziw oraz zazdrość całej futbolowej Polski. Drużyna prowadzona przez Pawła Sołtysiaka niemal co roku gra o najwyższe cele, a od ponad trzech lat nie zaznała goryczy porażki. Sowy górują nad rywalami przygotowaniem fizycznym, a także doświadczeniem. W bieżących rozgrywkach straciły zaledwie jedno przyłożenie, a w sezonie regularnym wbijały rywalom średnio grubo ponad 50 punktów w meczu. Bielawa ma już na swoim koncie wysokie wygrane nad juniorskimi sekcjami: Lowlanders, Falcons, Towers i Kings. To nie przypadek, że Owls walczą o czwarte Mistrzostwo z rzędu. Warto jednak podkreślić, że klubem, któremu odebrali złoto była ekipa Panthers Wrocław. Przed rokiem w finałowym starciu Sowy nie pozostawiły rywalom złudzeń. Prowadzenie osiągnięte w pierwszej połowie spotkania pozwoliło na pewną obronę tytułu. Sowi plan na finał nie ulega wielkiej zmianie. Złoto ma pozostać w Górach Sowich.

Uważam, że niewiele się zmieniło od ostatniego finału, w dalszym ciągu bronimy Mistrzostwa. Zauważalną różnicą na pewno jest fakt, że obydwie drużyny mają innych rozgrywających niż przed rokiem, lecz będzie to równie widowiskowy i emocjonujący mecz. Nie martwimy się, jesteśmy przygotowani na opór ze strony Panthers i niezależnie od wyniku będziemy cieszyć się futbolem i kolejnym tytułem Mistrzowskim, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z naszym planemDawid Brzozowski, Bielawa Owls.

Panthers Wrocław to jedyny klub, jakiego Owls nie zdołali jeszcze doścignąć w ilości juniorskich Mistrzostw Polski. Za sprawą kompletu trzech tryumfów jeszcze w PLFA J11, Pantery wciąż o jedno złoto wyprzedzają futbolistów z Bielawy. W rywalizacji finałowej obydwie ekipy spotykały się jak do tej pory dwukrotnie. W 2015 roku gorycz porażki musiały przełknąć Sowy, jednak od tamtej pory, to Owls są górą w ósemkowej, a także dziewiątkowej rywalizacji. Przed rokiem na Stadionie Olimpijskim Pantery uległy Bielawie i ten rezultat miał ogromny wpływ na poziom motywacji młodych wrocławian. Poza minimalną wygraną nad Towers, w grupie Panthers radzili sobie doskonale. W ćwierćfinale „do zera” pokonali Kings, a w bezpośredniej walce o finał szybko zbudowali pewne prowadzenie nad Armiadą. W meczu o złoto liczą na swoją przewagę w szerokości składu. Nie jest tajemnicą, że w Owls wielu najlepszych zawodników musi grać zarówno w obronie, jak i w ataku. Panthers dysponują na tyle długą ławką rezerwowych, że zamierzają zamęczyć rywala niesłabnącą wysoką intensywnością gry. Do tego, warto podkreślić, że w sezonie 2019 wszystkie dotychczasowe finały zwyciężały ekipy grające w roli gospodarza. Kibice, którzy pojawią się w niedzielę na Stadionie Olimpijskim mogą liczyć na bardzo ciekawy mecz. Naprzeciwko siebie staną dwie zdecydowanie najlepsze juniorskie drużyny w Polsce. To będzie idealne zakończenie sezonu 2019.

Po zeszłorocznym finale został bardzo duży niedosyt w naszych juniorskich szeregach. Wielu zawodników zmotywowało to do dużo cięższej pracy. Kilku z nas miało okazje trenować cały sezon z pierwszym zespołem seniorskim i zebrać bardzo cenne doświadczenie oraz znacząco podszkolić swoje umiejętności. Smaczku dodaje tutaj także fakt, ze zagraliśmy w kilku spotkaniach, także w lidze mistrzów z Krugajevac Wild Boars. Czujemy się dużo mocniejsi, niż sezon temu, ale musimy udowodnić to wychodząc na boisko w niedzielę. Zespół z Bielawy to bardzo mocny przeciwnik z kilkoma doświadczonymi zawodnikami i myślę, że finał będzie wyjątkowo zacięty. Atmosfera w naszej szatni jest naprawdę świetna, jesteśmy jedną rodziną, która konsekwentnie kroczy od meczu do meczu pokazując różnorodny i widowiskowy futbol. Uważnie przygotowujemy się na niedzielne spotkanie i nie ulega dyskusji, iż damy z siebie wszystko, aby juniorskie złoto wróciło do WrocławiaMateusz Wojakiewicz, Panthers Wrocław.

Leave a Reply

Translate »