Derby Dolnego Śląska

[vc_row][vc_column][vc_column_text]W sobotę 8.06.2019 o godzinie 15.00 na boisku przy ul. Zwycięstwa 15 w Kątach Wrocławskich kolejne drużyny LFA2 zainaugurują rozgrywki. W drugoligowych derbach Dolnego Śląska zmierzą się ze sobą dwaj debiutanci na tym poziomie ligowym – miejscowi Jaguars Kąty Wrocławskie podejmą Miners Krause Wałbrzych.

W zeszłym sezonie, chociaż oba zespoły rywalizowały w LFA9, nie miały jednak okazji zagrać przeciwko sobie. Oba kluby bardzo szybko się rozwijają i z pewnością drzemie w nich duży potencjał. W szeregach Miners zobaczymy na pewno osoby związane z Bielawa Owls, natomiast Jaguars przed sezonem ogłosili współpracę z Panthers Wrocław, których to zawodników będzie można oglądać w rosterze Jaguarów. Poza tym, w składzie Jags znajdziemy również sporo nazwisk związanych z nieistniejącymi już Outlaws Wrocław. Ciekawostką jest też to, że zarówno Jaguars jak i Miners jako jedni z niewielu w Polsce prowadzą również sekcję Minis, w której gry w futbol uczą się najmłodsi adepci tego sportu. Ekipa z Kątów Wrocławskich zdołała w zeszłym sezonie nawet awansować do półfinału LFA9, w którym ulegli Białym Lwom Gdańsk. W tym roku, chociaż Jags nie stawiają sobie żadnych oczekiwań, a po prostu chcą wykonywać swoją pracę, na pewno będą liczyli się w walce o play-off.

„Przygotowania do sezonu były rozłożone w czasie na kilka etapów, zaczynaliśmy już od listopada. Mieliśmy podpisany kontrakt z firmą CrossFit Black Star, której instruktorzy pracowali nad motoryką i siłą naszych zawodników stricte pod kątem futbolu amerykańskiego. Dołączył do nas także trener Michał Różycki, znany jeszcze z Devils Wrocław. Tak naprawdę nasz plan to ewolucja naszych poczynań z LFA9. Nie mamy z góry przyjętych oczekiwań, jesteśmy beniaminkiem i podchodzimy do każdego meczu osobno, będziemy starać się wynieść z każdego spotkania jak najwięcej i nie kalkulować wyniku. Jeśli chodzi o współpracę z Panthers Wrocław, wszystko przebiega bardzo dobrze. Obecnie w naszych szeregach występuje pięciu zawodników z Panter, więc nasz roster nie będzie zasypany zawodnikami wicemistrzów Polski, chodzi nam głównie o wymianę doświadczeń. Otworzyliśmy również wspólnie z Panterami sekcję Minis. Ta współpraca to też szansa dla naszych zawodników, ponieważ gdy będą spisywali się naprawdę dobrze, będą mieli okazję dostać się do składu Panthers. Nasz obiekt jest obecnie w trakcie remontu, dlatego będziemy rozgrywać swoje mecze na boisku bocznym GOKiSu, ale już po remoncie będziemy mieli do dyspozycji piękny stadion. Przyglądaliśmy się meczom Miners w LFA9, jednak były to spotkania rozgrywane w „dziewiątkach”, więc tak naprawdę niewiele mówią nam o grze Górników, bo playbook względem „jedenastek” na pewno będzie bardzo się różnił. Z tego co jednak udało mi się zaobserwować co do ogólnych tendencji, Miners preferują grę biegową. Analizowaliśmy także grę poszczególnych zawodników, ale nie wiadomo jeszcze na ile ich skład będzie podobny do składu z zeszłego roku. Jeszcze nikt z naszej grupy nie zagrał żadnego spotkania, dlatego idziemy trochę w ciemno, ale konsekwentnie się przygotowujemy i mamy ustalone taktyczne założenia na każdy mecz, których będziemy się trzymać”Paweł Kaźmierczak, head coach Jaguars Kąty Wrocławskie.

Miners w ostatnim sezonie LFA9 nie zdołali wyjść z grupy, jednak pokazali się z dobrej strony i zagrali kilka wyrównanych spotkań. Organizacyjnie ekipa z Wałbrzycha wygląda bardzo dobrze, a na ich mecze potrafi przyjść nawet kilka tysięcy kibiców. Niektórzy widzą w Miners czarnego konia drugoligowych rozgrywek. „Górnicy” zdecydowanie będa chcieli rozpocząć sezon od zwycięstwa i zrobić dobre wrażenie na kibicach.

„To debiut Miners w drugiej lidze i w futbolu 11-osobowym, więc podchodzimy do sezonu bardzo skupieni. Chcemy zwyciężać i taki jest nasz cel na sezon. Przygotowania do sezonu to przede wszystkim przestawienie się z futbolu 9-osobowego na 11-osobowy. Końcem roku 2018 poprawialiśmy szybkość i sprawność zawodników, a od lutego instalowany byl futbol 11-osobowy. Twórcami klubu Miners są pasjonaci futbolowi z Bielawy, więc ta współpraca jest naturalna i szeroka. Kluby wspierają się nawzajem i cieszą pięknem futbolu organizując wspólne eventy. Jaguars to drużyna mocno wzmocniona zawodnikami z Wrocławia, którzy mają spore doświadczenie na swoich barkach. To na pewno spore wzmocnienie dla Jags, ale jaki finalnie będzie wynik, przekonamy się w sobotę na murawie Kątów Wrocławskich”Paweł Sołtysiak, trener Miners Wałbrzych.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6902″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://halftime.pl/typer-lfa2/”][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *