#FanBowl 2018 – czas na ćwierćfinały

Zwycięstwa na samym finiszu, zmiany prowadzenia, w końcu zaskakujące porażki faworytów. Popularność zabawy przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, a najważniejsze rozstrzygnięcia dopiero przed nami. W stawce zostało osiem klubów z najbardziej oddanymi fanami. W piątek 14 XII rusza rywalizacja w ćwierćfinałach #FanBowl 2018!

Na początek nieco statystyk podsumowujących drugą rundę zabawy. Osiem spotkań 1/8 finału #FanBowl wygenerowało cyferki dorównujące szesnastu meczom pierwszej rundy. Średnia głosów, ilość udostępnień, a także zasięgi poszybowały w górę. W drugiej rundzie oddano w sumie 14 809 głosów, co daje średnią na poziomie 1851 głosów na mecz. Ilość udostępnień została podwojona. Każdy mecz pierwszej rundy udostępniano średnio 48 razy. W drugiej rundzie średnia wzrosła do 96 udostępnień meczu. Posty z szesnastoma parami pierwszej rundy dotarły do 150 tysięcy użytkowników facebooka. Osiem starć drugiej rundy wystarczyło, aby powtórzyć ten rezultat. To oznacza, że od początku zabawy zasięgi #FanBowl dotarły do 300 tysięcy użytkowników facebooka. Czy uda się przebić półmilionowy milestone?

Awans do ćwierćfinału wywalczyło siedem klubów LFA1, a także świeżo upieczony debiutant w LFA2. Miners Krauze Wałbrzych są prawdziwą rewelacją #FanBowl. W pierwszej rundzie wyeliminowali Towers Opole, a w drugiej, zdobywając dwukrotnie więcej głosów niż w 1/16 finału, poradzili sobie z faworyzowanymi Tychy Falcons. Ostra rywalizacja obfitowała w zmiany prowadzenia, ale finalnie Górnicy zbudowali przewagę, której Sokoły nie były w stanie zniwelować. Drugi upset miał miejsce w starciu Wilków Łódzkich z Kraków Kings. W tej parze oddano ponad 3000 głosów. Na zwycięskie Wilki zagłosowało w sumie 1540 fanów. Obydwie liczby są rekordowe w #FanBowl 2018. W ćwierćfinale ekipa z Łodzi podejmie Miners. Przeczuwamy kolejne rekordy.

Podobne emocje miały miejsce w starciu Warsaw Mets z Jaguars Kąty Wrocławskie. Fani ze stolicy po raz kolejny udowodnili, że potrafią perfekcyjnie rozgrywać końcówkę. Na trzy minuty przed końcem głosowania mieliśmy remis. Wtedy właśnie Mets wskoczyli na wyższy poziom i zostawili rywala w tyle. Jaguars, podobnie jak rundę wcześniej Renegades, mocno zbliżyli się do ekipy z Warszawy. Okazuje się jednak, że w każdej grze starannie rozplanowana taktyka ma decydujące znaczenie. Mocny finisz zanotowali również Panthers Wrocław, którzy pozbawili złudzeń ambitny klub z Bielawy. Sowy osiągnęły pewne prowadzenie, ale wrocławska mobilizacja była prawdziwą demonstracją siły.

Po pewnych zwycięstwach w ćwierćfinale meldują się Lakers, a także Armia. Ekipa z Poznania miała w drugiej rundzie najłatwiejsze zadanie, bo do awansu wystarczyło jej zaledwie 526 głosów. Po raz kolejny szybko zostały rozstrzygnięte mecze z udziałem Lowlanders i Seahawks. Aktualny Mistrz Polski zaliczył w obydwu rundach najwyższą wygraną. Trzykrotny Mistrz z Trójmiasta znów błyskawicznie zbudował przewagę skutecznie demotywującą przeciwnika.

Poniżej prezentujemy wyniki meczów, a także ćwierćfinałowy rozkład jazdy. Dziękujemy za każdy oddany głos i zapraszamy do dalszej zabawy!

Dawid Biały

Comments (9)

 1. Małgorzata

  123 Lakers

 2. Trev Hill

  Go Lakers!

 3. Trev Hill

  123 Lakers

 4. Wilki!

 5. Wilki!!!

 6. Walbrzych Miners

 7. Wałbrzych

 8. WILKI!

 9. Katarzyna

  Wilki

Leave a Reply