#FanBowl 2018 – czas na ćwierćfinały

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Zwycięstwa na samym finiszu, zmiany prowadzenia, w końcu zaskakujące porażki faworytów. Popularność zabawy przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, a najważniejsze rozstrzygnięcia dopiero przed nami. W stawce zostało osiem klubów z najbardziej oddanymi fanami. W piątek 14 XII rusza rywalizacja w ćwierćfinałach #FanBowl 2018!

Na początek nieco statystyk podsumowujących drugą rundę zabawy. Osiem spotkań 1/8 finału #FanBowl wygenerowało cyferki dorównujące szesnastu meczom pierwszej rundy. Średnia głosów, ilość udostępnień, a także zasięgi poszybowały w górę. W drugiej rundzie oddano w sumie 14 809 głosów, co daje średnią na poziomie 1851 głosów na mecz. Ilość udostępnień została podwojona. Każdy mecz pierwszej rundy udostępniano średnio 48 razy. W drugiej rundzie średnia wzrosła do 96 udostępnień meczu. Posty z szesnastoma parami pierwszej rundy dotarły do 150 tysięcy użytkowników facebooka. Osiem starć drugiej rundy wystarczyło, aby powtórzyć ten rezultat. To oznacza, że od początku zabawy zasięgi #FanBowl dotarły do 300 tysięcy użytkowników facebooka. Czy uda się przebić półmilionowy milestone?

Awans do ćwierćfinału wywalczyło siedem klubów LFA1, a także świeżo upieczony debiutant w LFA2. Miners Krauze Wałbrzych są prawdziwą rewelacją #FanBowl. W pierwszej rundzie wyeliminowali Towers Opole, a w drugiej, zdobywając dwukrotnie więcej głosów niż w 1/16 finału, poradzili sobie z faworyzowanymi Tychy Falcons. Ostra rywalizacja obfitowała w zmiany prowadzenia, ale finalnie Górnicy zbudowali przewagę, której Sokoły nie były w stanie zniwelować. Drugi upset miał miejsce w starciu Wilków Łódzkich z Kraków Kings. W tej parze oddano ponad 3000 głosów. Na zwycięskie Wilki zagłosowało w sumie 1540 fanów. Obydwie liczby są rekordowe w #FanBowl 2018. W ćwierćfinale ekipa z Łodzi podejmie Miners. Przeczuwamy kolejne rekordy.

Podobne emocje miały miejsce w starciu Warsaw Mets z Jaguars Kąty Wrocławskie. Fani ze stolicy po raz kolejny udowodnili, że potrafią perfekcyjnie rozgrywać końcówkę. Na trzy minuty przed końcem głosowania mieliśmy remis. Wtedy właśnie Mets wskoczyli na wyższy poziom i zostawili rywala w tyle. Jaguars, podobnie jak rundę wcześniej Renegades, mocno zbliżyli się do ekipy z Warszawy. Okazuje się jednak, że w każdej grze starannie rozplanowana taktyka ma decydujące znaczenie. Mocny finisz zanotowali również Panthers Wrocław, którzy pozbawili złudzeń ambitny klub z Bielawy. Sowy osiągnęły pewne prowadzenie, ale wrocławska mobilizacja była prawdziwą demonstracją siły.

Po pewnych zwycięstwach w ćwierćfinale meldują się Lakers, a także Armia. Ekipa z Poznania miała w drugiej rundzie najłatwiejsze zadanie, bo do awansu wystarczyło jej zaledwie 526 głosów. Po raz kolejny szybko zostały rozstrzygnięte mecze z udziałem Lowlanders i Seahawks. Aktualny Mistrz Polski zaliczył w obydwu rundach najwyższą wygraną. Trzykrotny Mistrz z Trójmiasta znów błyskawicznie zbudował przewagę skutecznie demotywującą przeciwnika.

Poniżej prezentujemy wyniki meczów, a także ćwierćfinałowy rozkład jazdy. Dziękujemy za każdy oddany głos i zapraszamy do dalszej zabawy![/vc_column_text][vc_separator color=”white”][vc_single_image image=”5191″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_separator color=”white”][vc_single_image image=”5192″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_separator color=”white”][vc_single_image image=”5193″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_text_separator title=”Dawid Biały”][/vc_column][/vc_row]

9 thoughts on “#FanBowl 2018 – czas na ćwierćfinały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *