#FanBowl 2018 – pierwsza runda za nami!

Setki udostępnień, tysiące głosów i teraz już setki tysięcy w wygenerowanych zasięgach. 32 drużyny „rozegrały” 16 meczów pierwszej rundy. W zabawie zostali najlepsi. Pora na garść statystyk #FanBowl 2018.

Pierwsza runda przyniosła kilka zaskakujących rozstrzygnięć i pokazała, że również w offseasonie emocje mogą sięgać zenitu. Mieliśmy zmiany prowadzenia i efektowne powroty w samej końcówce, a będzie jeszcze ciekawiej. Fani oddali w sumie 16 756 głosów, co daje średnią na poziomie 1 047 głosów w meczu. Ilość udostępnień również poszybowała w górę. 762 udostępnienia to blisko 48 na każde ze starć. Zasięg postów przekroczył 150 tysięcy użytkowników facebooka. Po prostu WOW! Dziękujemy! …i lecimy dalej.

Prawdziwym „hajlajtem” pierwszej rundy były Derby Trójmiasta, w których Seahawks pokonali Białe Lwy Gdańsk. Obydwie ekipy zgromadziły w sumie ponad dwa tysiące głosów. Jastrzębie udowodniły po raz kolejny, że ich fani, są bardzo oddani drużynie. Białe Lwy walczyły do końca pokazując, że nie można ich lekceważyć. W Trójmieście rośnie poważna konkurencja dla wielokrotnych Mistrzów Polski.

Największe emocje przyniósł ostatni mecz pierwszej rundy. Zmierzyły się w nim dwie nowe marki, Warsaw Mets i Renegades Świdnica. Doświadczona ekipa ze stolicy była wielkim faworytem, ale zespół z Dolnego Śląska wspierali Owls, a także Miners. Pierwszoligowcy rozpoczęli od mocnego uderzenia, jednak przyszłoroczni debiutanci w lidze rozwojowej nie zamierzali odpuszczać. Odrobili straty i w pewnym momencie wyszli na pewne prowadzenie. Mets zarządzili mobilizację i zwyciężyli w samej końcówce. To starcie dobitnie pokazało, że w #FanBowl nikogo nie można lekceważyć.

Pewne zwycięstwa zaliczyli: Owls, Lakers, Falcons, Armia, a także Kings. W drugiej rundzie znaleźli się reprezentanci aż trzech poziomów rozgrywkowych. 10 ekip z LFA1, 5 z LFA2, oraz jedna z LFA9. Towers Opole musieli uznać wyższość Miners Wałbrzych, a Rhinos Wyszków nie poradzili sobie z Jaguars Kąty Wrocławskie. To, jak na razie największe „upsety”. Czekamy na kolejne niespodzianki.

Poniżej znajdziecie zestawienie dotychczasowych wyników:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Druga runda wystartowała w środę, 5 XII. Lowlanders pewnie pokonali Rockets i zostali pierwszym ćwierćfinalistą. Walka o półfinały ruszy już 13 XII. Do Świąt wszystko będzie jasne. Poznamy zwycięzcę #FanBowl 2018!

Dawid Biały

Comments (3)

  1. Wilki

  2. Wilki Łódzkie

Leave a Reply

Translate »