#FanBowl 2018 – zbliżamy się do wielkiego finału!

Czas na najważniejsze rozstrzygnięcia w zimowej rywalizacji futbolowych fanów. Przed nami półfinały i wielki finał, który wyłoni klub z największą ilością oddanych kibiców w kraju. Ćwierćfinały przyniosły kolejne rekordy i wyłoniły cztery najmocniejsze ekipy. Jak zwykle, nie zabrakło niespodzianek.

W pierwszym meczu trzeciej rundy faworyzowani Panthers Wrocław ulegli Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers. Wokół Jeziorowców sporo się ostatnio dzieje. Pozyskanie nowego sponsora tytularnego, a także amerykańskiego trenera głównego nakręciło wielkie pokłady pozytywnej atmosfery. Pozwoliła ona na pokonanie uznanej wrocławskiej marki różnicą ponad dwustu głosów!

Problemów z pokonaniem rywali nie mieli aktualni Mistrzowie Polski, Lowlanders Białystok. Są na ten moment zdecydowanie najbardziej dominującą drużyną w naszej zabawie. W każdej z rund osiągają najwyższą przewagę nad przeciwnikiem. Tym razem szybko pozbawili złudzeń poznańską Armię. Zwycięstwo różnicą ponad czterystu głosów mówi samo za siebie.

W trzecim ćwierćfinale Warsaw Mets mierzyli się z Seahawks Gdynia. Klub ze stolicy w pierwszych dwóch rundach zaliczał efektowne wygrane w samych końcówkach, faworyzowanych Jastrzębi nie udało się jednak zaskoczyć. Seahawks utrzymywali stałą przewagę na poziomie blisko dwustu głosów. Co ciekawe, jak do tej pory do największego wysiłku zmusiły ich Białe Lwy. Pierwszorundowe Derby Trójmiasta były jedynym meczem, w którym ekipa z Gdyni przekroczyła tysiąc zdobytych głosów.

Ostatni ćwierćfinał zgodnie z oczekiwaniami przyniósł największe emocje. Wilki Łódzkie, a także Miners Krause Wałbrzych we wcześniejszych rundach zdołali zaskoczyć kilku faworytów. W bezpośrednim starciu zgromadzili w sumie ponad 4 tysiące głosów! Prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. W pewnym momencie wydawało się, że Wilki odjadą rywalowi, ale końcówka w wykonaniu Górników była zabójcza. Miners są pierwszą drużyną, która przekroczyła magiczną barierę dwóch tysięcy głosów. Kilka chwil później ekipie z Łodzi również udała się ta sztuka, ale przewaga rywala okazała się zbyt duża. Miners wchodzą do półfinału będąc jedynym reprezentantem LFA2. Udowodnili, że każdy musi czuć przed nimi respekt.

Walka o finał rusza w środę, 19 XII. W pierwszym półfinale będziemy świadkami klasycznego starcia, Lowlanders zmierzą się z Seahawks. Dzień później zagrają ze sobą „pogromcy faworytów”, Lakers i Miners. Wielki finał wystartuje już w najbliższą sobotę, 22 XII. Dzień później poznamy klub z największą liczbą oddanych fanów, Mistrza #FanBowl 2018!

Dawid Biały

Comments (21)

 1. Miners Walbrzych

 2. LAKERS

 3. Minerały Krauze Wałbrzych

 4. Gdynia!!

 5. Tylko i wylacznie Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers!!!
  NAJLEPSI ❤❤❤❤

 6. Tylko i wyłącznie Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers!!!
  Najlepsi ❤❤

 7. Glosuje ilsztyn lekers

 8. Miners Wałbrzych

 9. Miners Wałbrzych.

 10. Miners Wałbrzych

 11. Miners Walbrzych

 12. Miners Walbrzych

 13. Miners Walbrzych

 14. Olsztyn Lakers

 15. Lowlanders

 16. Lowlanders Białystok 🙂

 17. Lowlanders Białystok

 18. Monika Dyjak

  Lowlanders Bialystok ❤️

 19. Monika Dyjak

  Lowlanders Bialystok

 20. Lakers Olsztyn

Leave a Reply

Translate »