Flesz informacyjny – Offseason #2

Ostatni tydzień przyniósł nam wiele zawirowań w świecie polskiego futbolu. Takie tygodnie udowadniają, że podczas offseasonu również mogą dziać się ciekawe rzeczy i nie musi być nudno. Zapraszamy Was na drugi tekst z cyklu Offseasonowy Flesz, gdzie zbieramy najważniejsze informacje oraz opisujemy najciekawsze momenty, które wydarzyły się w przerwie między sezonami.

Panthers Wrocław w sezonie 2021 nie wystąpią w Polsce

Zdecydowanie jest to najważniejsza informacja tegorocznego offseasonu. Panthers oficjalnie zadecydowali, że w rozgrywkach 2021 skupiać się będą w całości na nowej lidze europejskiej – ELF i nie wystawią składu seniorskiego w rozgrywkach krajowych. Jeszcze jakiś czas temu można było usłyszeć pomysły, że być może to skład B będzie reprezentował Wrocławian w Polsce, jednak klub zdecydował się w całości skupić na grze w Europie. Więcej o tej decyzji przeczytacie w poniższym oświadczeniu klubu.

W Polsce wystąpi jedynie juniorska drużyna Panthers Wrocław.

Jacek Wszół Złotą Panterą w sezonie 2020

Okres między sezonami to dobry czas na przeprowadzanie różnego rodzaju plebiscytów, głosowań, gal i wyróżnień. Z takiej możliwości korzystają również Panthers Wrocław, którzy tradycyjnie organizują na swoim Facebooku konkurs na Złotą Panterę. W sezonie 2020 zwyciężył Jacek Wszół, który po zaciętym pojedynku pokonał debiutanta wrocławskiej drużyny – Jakuba Mazana.

Antoni Podgórski przechodzi do Dresden Monarchs

Jak poinformował portal europlayers.com – Antoni Podgórski, który w sezonie 2020 występował w drużynie Lowlanders Białystok, zmienia barwy na rzecz Dresden Monarchs. Wychowanek Rhinos Wyszków jak zawsze stawia sobie ambitne wyzwania, a takim niewątpliwie jest gra w najlepszej lidze w Europie. Życzymy Antkowi powodzenia i z niecierpliwością czekamy na pierwsze akcje za zachodnią granicą.

Młodzieżowi mistrzowie Polski rekrutują

Bydgoszcz Archers nie zwalniają tempa. Póki co są zdecydowanymi liderami karuzeli transferowej, ale wzmocnienia w seniorskiej drużynie to nie wszystko! Aktualni mistrzowie Polski juniorów doskonale wiedzą, że młodzi adepci to przyszłość futbolu amerykańskiego i jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia będą starali się pozyskać nowe talenty w specjalnie przygotowanej rekrutacji dla Pań oraz minis Gorąco polecamy!

Lowlanders najlepszą drużyną na Podlasiu

Facebookowy plebiscyt organizowało także Województwo Podlaskie, które na swoim profilu stworzyło wirtualny turniej klubów z województwa. W stawce znaleźli się również Lowlanders Białystok, którzy przy pomocy całej futbolowej społeczności, wygrali rywalizację. Tym samym udowodnili, że futbol amerykański jest liczącą się dyscypliną sportu, a jego fani potrafią się zmobilizować, gdy nadejdzie taka potrzeba.

Aleksandra Skrzyszowska żegna się z Panthers Wrocław

Aleksandra Skrzyszowska. Dyrektor ds. operacyjnych w Panthers Wrocław, a wcześniej związana z nieistniejącym już klubem Seahawks Gdynia, kończy swoją przygodę z klubem z Dolnego Śląska. Niewątpliwie jest to zasłużona kobieta w środowisku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

Futbolowe pomaganie
Kluby futbolu amerykańskiego nie zwalniają tempa i cały czas aktywnie pomagają różnym organizacjom. W okresie przedświątecznym zawsze znajdą się osoby i organizacje, które potrzebują pomocy, a nasze zespoły nigdy nie ignorują potrzebujących. W różnego rodzaju akcje zaangażowali się m.in.: Tytani Lublin, Białe Lwy Gdańsk, Panthers Wrocław, Jaguars Kąty Wrocławskie, Kraków Kings, Warsaw Mets.

Leave a Reply

Translate »