Futboliści w Polsce wracają do gry!

Po zimowej przerwie futbol amerykański w Polsce powraca do ligowej rywalizacji. W trzeci weekend kwietnia swoje rozgrywki zainauguruje najwyższy poziom rozgrywkowy Polskiej Futbol Ligi.

Najwyższa klasa rozgrywkowa Polskiej Futbol Ligi zrzesza 7 zespołów. W PFL zagrają: Bydgoszcz Archers, Tychy Falcons, Silesia Rebels Katowice, Warsaw Eagles, Warsaw Mets, Kraków Kings, Lowlanders Białystok.

Walka o mistrzostwo Polski toczyć się będzie od kwietnia do lipca. Wtedy bowiem rozegrany zostanie Polish Bowl XVI. Sezon podzielony został na 4 fazy: runda zasadnicza, wildcards, półfinały i finał. Co ciekawe – drużyny z miejsc 1-6 zagrają w fazie postseason. Jedynie ostatnia drużyna w tabeli po rundzie zasadniczej będzie musiała pożegnać się z sezonem, jak i najwyższą dywizją. Każda z drużyn rozegra 6 meczów w sezonie zasadniczym – 3 domowe i 3 wyjazdowe. Rozgrywki można śledzić bezpośrednio na naszej stronie: https://halftime.pl/pfl1/

Za moment będziemy świadkami pierwszego kickoffu w Polskiej Futbol Lidze i podobnie jak przed rokiem zrobimy wszystko, aby rzeczywistość pandemiczna nie zakłóciła przebiegu rozgrywek. Wielkie podziękowania dla całej Związkowej drużyny, wszystkich działaczy, trenerów, zawodników, kibiców oraz każdego, kto dokłada swoją cegiełkę do rozwoju futbolu amerykańskiego w Polsce. Razem budujemy przyszłość „naszej” dyscypliny sportu. Robimy swoje i, bez względu na przeciwności, gramy dalej!”  – Dawid Biały, Prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

Nasza redakcja przygotowała dla fanów futbolu Skarb Kibica przed rozgrywkami Polskie Futbol Ligi. Kibice znajdą w nim wszystkie niezbędne informacje o każdym klubie i ich liderach!

Polska Futbol Liga zaprasza wszystkich kibiców wydarzenie, na którym zawsze będziecie mogli znaleźć aktualne linki do transmisji i relacji ?

 

Leave a Reply

Translate »