Futbolowy piknik w Ząbkach z okazji amerykańskiego święta niepodległości pod patronatem Ambasady Stanów Zjednoczonych!

4 lipca 2021 roku stadion MOSIR Ząbki zapełni się futbolistami amerykańskimi z Polski i Litwy, którzy towarzyskim meczem uczczą amerykańskie święto niepodległości. Na kibiców poza sportowymi emocjami czekają atrakcje dla dzieci, pokazy wojska i straży pożarnej, a także rodzinna i bezpieczna atmosfera zawodów. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

4 lipca to najważniejsze święto państwowe w Stanach Zjednoczonych – tłumaczy Przemysław Król – prezes drużyny Dukes Ząbki – gospodarza spotkania. Wierzymy, że towarzyski mecz z drużyną z Litwy z takiej okazji to doskonała możliwość rodzinnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i poznania nowej dyscypliny sportu w świetnej oprawie i przy udziale partnerów, którzy będą brali udział w przebiegu spotkania – dodaje.

Spotkanie odbędzie się pomiędzy lokalną drużyną Dukes, występującą na co dzień w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego, a litewskim imiennikiem Kaunas Dukes. Musimy pamiętać, że na Litwie istnieją zaledwie dwie drużyny futbolu amerykańskiego, więc każda możliwość zagrania nawet w meczu towarzyskim jest dla tych zawodników niezwykle mobilizująca. Spodziewamy się twardej i efektownej gry na boisku oraz rodzinnej atmosfery na trybunach – komentuje Philip Dillon – amerykański trener główny i koordynator formacji ofensywnej drużyny Dukes Ząbki.

Poza samym widowiskiem sportowym przewidziane są atrakcje dla najmłodszych, występy cheerleaderek, pokaz sprzętu Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Straży Pożarnej. Ambasada USA z okazji dnia niepodległości przygotowała upominki dla najmłodszych oraz nagrodę w konkursie, który odbędzie się w przerwie meczu.. Zasadnicze widowisko rozpocznie się o godzinie 14.00. Link do strony wydarzenia na Facebook -> https://www.facebook.com/events/902253430336464