Gra o utrzymanie w LFA1

W nadchodzący weekend, 25ego maja na Łódzkim boisku przy ulicy Krańcowej odbędzie się bardzo ważne i decydujące spotkanie. Bowiem kto je zwycięży pozostanie w LFA1! W meczu tym zetrą się ze sobą Wilki Łódzkie oraz Rhinos Wyszków.

Przez cały sezon miałem wrażenie, że klubowi z Wyszkowa brakowało szczęścia. Mieli lepsze momenty, jak na przykład ostatni mecz przeciwko Towers, ale także bardzo słabe, jak mecz z Seahawks Gdynia. Niestety Nosorożce nie mają przewagi boiska, co może narzucić na nich dodatkową presję. Jednak ich gra wydaje się być nieco twardsza niż gra Wilków. Jeżeli zacisną zęby i spróbują zagrać jeszcze lepiej i mocniej niż w zeszłym tygodniu z Wieżami, mają spore szanse. Możliwe także, że będzie zupełnie odwrotnie. To spotkanie powinno pokazać kto jest lepiej zgrany i potrafi grać dobrze kiedy stawka jest wysoka.

„Ciężko cokolwiek powiedzieć. Jesteśmy pierwszy raz w takiej sytuacji. Przygotowujemy się do meczu jak do każdego innego. Zabraknie nam kilku podstawowych zawodników ale zdecydowanie jedziemy walczyć o utrzymanie co będzie miało realny wpływ na przyszłość naszego Klubu. Jedziemy wygrać i nic innego nas nie interesuje. Zawodnicy wiedzą o co gramy i jakie mogą być tego skutki dlatego zdecydowanie zostawią całe serce na boisku.”Piotr Wykowski, Rhinos Wyszków.

Wilki Łódzkie. W zeszłym sezonie wygrali z Patriotami co dało im wielką ulgę, ponieważ spadli Angels. W tych rozgrywkach jednak nie było jeszcze takiego zwycięstwa. Łódzki klub był blisko w starciu z Lakers jednak musieli się pogodzić z kolejną porażką. W przeciwieństwie do Wyszkowa, u gospodarzy nadchodzącego spotkania zdecydowanie widać gorszą grę. Możliwe, że muszą poukładać sprawy w klubie, może zrobić jakieś zmiany kadrowe. Moim zdaniem LFA2 byłoby dla nich lepszym miejscem na rozwój. W każdym razie, wszystko roztrzygnie gra. Możemy spodziewać się, że obie drużyny dadzą z siebie 200% i dane będzie nam oglądać naprawdę ciekawy mecz!

„Przed nami bardzo trudny mecz ze względu na stawkę. Gramy o utrzymanie w LFA1, Rihnos również. Jestem pewny, że obie drużyny doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego nasi kibice mogą liczyć na zacięty mecz do ostatniego gwizdka. Rok temu byliśmy w takiej samej sytuacji i udało nam się zagrać dobry mecz. Tym razem nie widzę przeszkód aby zrobić to ponownie. Każdy z nas będzie ciężko pracował w tym tygodniu na pierwsze i najważniejsze zwycięstwo w tym sezonie.”Damian Podczaski, Wilki Łódzkie.

Leave a Reply

Translate »