Im więcej dobrej edukacji, tym lepsza jakość gry na polskich boiskach – Jakub Samel, trener główny Panthers Summer Fundamentals Camp dla Halftime.pl

Już w najbliższy poniedziałek, 25 czerwca we Wrocławiu rozpocznie się dwudniowy Panthers Summer Fundamentals Camp, którego portal Halftime.pl jest patronem medialnym. Z tej okazji porozmawialiśmy z człowiekiem odpowiedzialnym w największym stopniu za sportową część tego przedsięwzięcia, Jakubem Samelem trenerem głównym sekcji juniorskiej Panthers Wrocław, oraz szkoleniowcem linii ofensywnej zespołu mistrzów Polski.

Czym w zasadzie jest Panthers Summer Fundamentals Camp i jak będzie on wyglądał?
Jest to dwudniowy obóz szkoleniowy dla młodych zawodników futbolowych w wieku od 16. do 25. roku życia. W ciągu dwóch dni planujemy cztery treningi bez sprzętu futbolowego i dwie sesje wideo. Już w poniedziałek 25 czerwca o 10:00 rozpoczniemy pierwszym treningiem na murawie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Chcemy, żeby te dwa pierwsze dni wakacji młodzi futboliści mogli rozpocząć bardzo aktywnie chłonąc dużą ilość informacji, jakie dla nich przygotowaliśmy.

Skupiacie się tylko na trenowaniu podstawowych umiejętności?
Naszym głównym założeniem przy planowaniu obozu było położenie dużego nacisku na podstawowe umiejętności  zawodników na wszystkich pozycjach. Na dwa dni otworzymy jeden z najlepszych obiektów treningowych do futbolu amerykańskiego w Europie dla młodych Polskich graczy i nauczymy ich jak najlepiej wykonywać fundamentalne zadania na boisku, które często są głównym elementem sukcesu zawodnika.

Jesteście także otwarci na dziewczyny?
Jedynym kryterium potrzebnym do kwalifikacji na Camp był wiek – mamy zgłoszenia chłopców i dziewcząt z całej Polski, co osobiście mnie bardzo cieszy, bo im więcej dobrej edukacji, tym lepsza jakość gry na polskich boiskach.

Widziałem, że jest także możliwość wzięcia w nim udziału jako shadow coach, jak będzie to wyglądało?
Myśląc o walorach edukacyjnych tego obozu, otworzyliśmy też opcję Shadow Coach, aby chętni  trenerzy mogli przyjechać i obserwować, jak nasz sztab szkoli zawodników, jak podchodzi do szkolenia podstawowych umiejętności na boisku. Dodatkowo przygotowaliśmy dla nich sesję z naszymi trenerami, gdzie będziemy odpowiadali na ich pytania na każdy temat związany ze szkoleniem i rozwojem danej formacji oraz całej drużyny.

Planujecie, by taki letni camp stał się coroczną inicjatywą?
Chcemy by letnie campy stały się cykliczną imprezą, którą każdy młody zawodnik będzie miał zapisaną w swoim kalendarzu i z każdym rokiem planujemy docierać do coraz większej liczby zawodników. Jako członek sztabu szkoleniowego Panthers Wrocław i Reprezentacji Polski wiem i widzę, jak wiele korzyści daje młodym zawodnikom rozpoczęcie przygody z futbolem od nauki prawidłowych nawyków, które w przyszłości zaprocentują rozwinięciem jego lub jej potencjału.

Jest jeszcze szansa zapisania się na Panthers Summer Fundamentals Camp?
Tak, dlatego zapraszam wszystkich chętnych do udziału w Campie. Mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca, które czekają na zapełnienie.

Trenerami na Panthers Summer Fundamentals Camp będą osoby, które odpowiadają za sukcesy Panthers Wrocław. Prócz Jakuba Samela, który zajmie się linią ofensywną, młodzi futboliści będą mieli także możliwość trenowania pod okiem Tima Morovicka (trener rozgrywających), Nicka Johansena (RB/WR), Matheusa Diaza (DL) oraz Dereka Derra (LB). Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ, a po więcej informacji należy pisać na adres mailowy: karolina@pantherswroclaw.com.

Leave a Reply

Translate »