Inauguracja dla Królów. Na początek – Armia

W niedzielę 31 marca na terenie Wojskowego Klubu Sportowego WAWEL przy ulicy Podchorążych 3 w Krakowie zostanie rozegrany mecz drugiej kolejki LFA1 w którym zmierzą się Kraków Kings oraz Armia Poznań.

Dla Królów będzie to mecz otwarcia na który długo się przygotowywali. Zaczynając w drugim tygodniu mają lekką przewagę taktyczną, ponieważ mieli okazję oglądać poznański zespół w starciu z Watahą Zielona Góra. Krakowska drużyna poczyniła przełomowe działania podczas offseason. Sprowadzili do swojego klubu dwóch zagranicznych zawodników co automatycznie skierowało wiele par oczu na miasto polskich królów. Wydarzenie to powinno zapewnić Kings wiele plusów w postaci świetnych graczy oraz ogromu doświadczenia i wiedzy jaką wnieśli do drużyny. Możemy być pewni, że Kings dadzą z siebie wszystko w nadchodzącym spotkaniu.

„Nie możemy się doczekać tego meczu, rozpoczęcie sezonu przed własną publicznością jest zawsze przyjemną sprawą. Niedawny wspólny trening z Lakers pokazał nam, gdzie jeszcze musieliśmy poprawić ostatnie szlify, ale co do zasady jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu przygotowań do sezonu. Ze spokojnym sumieniem możemy powiedzieć, że tworzymy zespół, a nasi dwaj zagraniczni zawodnicy dobrze wkomponowali się w ten monolit. Armia to przeciwnik bardzo dobry na start sezonu, na pewno wyjdziemy zmotywowani do gry, a takich nazwisk jak Barczak czy Cieśla nie można w polskim futbolu lekceważyć. Ja, przy całym szacunku dla ich umiejętności, jednak jestem pewien, że Poznaniacy wyjadą z Krakowa na tarczy.” – Marcin Łojewski, Kraków Kings.

Armia jest w pełnej gotowości. Wygrana po zaciętym meczu przeciwko Watasze z pewnością dała im spory zastrzyk pozytywnej energii i motywacji. Chociaż muszą zachować chłodną głowę, Kraków jest dużo bardziej poukładaną i doświadczoną drużyną niż Zielona Góra. Będzie to dla poznaniaków sprawdzian oraz nielada wyzwanie stanąć naprzeciwko silnych Kings i to w dodatku na wyjeździe. Muszą wyjść bardzo skupieni oraz postarać ograniczyć błędy i przewinienia do minimum. Możemy spodziewać się ciekawego spotkania.

Juliusz Dumara

Typer LFA1 2019

Leave a Reply

Translate »