Jeziorowcy chcą rewanżu

W niedzielę o godz. 13:00 na olsztyńskim stadionie przy ul. Żytniej odbędzie się kluczowy mecz w grupie B Ligi Futbolu Amerykańskiego. AZS UWM Lakers zmierzą się z Rhinos Wyszków.

Futboliści z Olsztyna mają wszystkie atuty, aby realnie włączyć się w walkę o końcowy tryumf w grupie B. Szeroki skład, kompetentny sztab trenerski, doświadczonych i sprawdzonych graczy zza granicy, a do tego żywiołowych i głośnych kibiców. Mimo to w początkowej fazie sezonu brakuje im nieco szczęścia. W obydwu dotychczasowych meczach mieli spore szanse na wygrane, ale jednak to rywale przechylali szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Problemem Lakers był z pewnością wolny start. Drużyna rozkręcała się zawsze z kwarty na kwartę, ale czasu brakowało na to by odrobić straty. Tym razem ma być inaczej. Jeziorowcy pamiętają przebieg wyszkowskiego meczu otwarcia. Wiedzą, że rywal jest osłabiony i zamierzają to wykorzystać. Kluczem do wygranej ma być spokojna i konsekwentna gra od pierwszego gwizdka. Limit błędów został wykorzystany. Czas na pierwszą wygraną w Lidze Futbolu Amerykańskiego.

Po dwóch przegranych meczach większość osób z zewnątrz mogłaby się spodziewać, że nastroje w naszej drużynie nie są najlepsze. Wręcz przeciwnie. Dobrej atmosferze, którą da się odczuć na treningach towarzyszy rosnąca z każdym dniem determinacja i chęć rewanżu za poprzednie dwie porażki. Nie jest to dla nas nowa sytuacja, ponieważ w poprzednim sezonie również ulegliśmy drużynom z Wyszkowa i Warszawy w początkowej fazie sezonu. Mimo bilansu 0-2 byliśmy w stanie powrócić do stawki i wywalczyć awans do playoff. Nasze podejście do rewanżu z Rhinos i kolejnych spotkań nie uległo zmianie. Celem za każdym razem jest wygranie najbliższego meczu, a dopiero później myślenie o kolejnych. Patrząc na nasz pierwszy mecz z drużyną z Wyszkowa trudno nie zaprzeczyć, że Avery Neloms był kluczową postacią, która przyczyniła się do zwycięstwa Nosorożców. Jednak sam tego meczu nie wygrał, więc nie możemy zlekceważyć naszego najbliższego przeciwnika. Na tą chwilę najpewniejszym punktem Rhinos wydaje się linia defensywna i linebackerzy. Sądzę, że sztab trenerski będzie chciał to wykorzystać i wywrzeć jak największą presję na naszym rozgrywającym, aby ułatwić zadanie kolegom z secondary. Na pewno nie można zapomnieć o wyszkowskiej linii ofensywnej, która została wyróżniona jako najlepsza w pierwszej kolejce. Teraz też będzie chciała udowodnić swoją wartość mając za plecami mniej mobilnego rozgrywającego, co uczyni ich zadanie wiele cięższym – Przemysław Banat, AZS UWM Olsztyn Lakers.

Nosorożce z Wyszkowa rozpoczęły rywalizację w Lidze Futbolu Amerykańskiego od dwóch meczów domowych. Piękny obiekt wypełniony lokalnymi fanami dał siłę do wywalczenia jednej wygranej. Biorąc pod uwagę, że w drugim meczu Rhinos mierzyli się z Lowlanders, z pewnością nie mogą narzekać na bilans 1 – 1. Pozwala on z optymizmem patrzeć w przyszłość, tym bardziej, że po rewanżowym starciu z Lakers czeka ich dwumecz z Angels Toruń. Terminarz jest więc łaskawy, a drużyna ma sporo czasu na przygotowanie do kluczowych momentów rozgrywek. Po głośnej dezercji Avery’ego Nelomsa i Grega Williamsa włodarze klubu powoli kompletują pełnię składu. Do drużyny dołączył Amerykanin Rahjeir Miles. Jest on nominalnie zawodnikiem trzeciej linii obrony, ale wielce prawdopodobne, że zobaczymy go na boisku grającego we wszystkich formacjach. Jego dyspozycja oraz poziom zgrania z drużyną jest wielką niewiadomą. Mimo to Lakers muszą być na niego przygotowani. Futboliści z Wyszkowa zamierzają powtórzyć domowe zwycięstwo.

Wysoka porażka z Lowlanders Białystok to mimo wszystko cenne doświadczenie dla naszego młodego zespołu. Wciąż jesteśmy na etapie budowania całości, poznawania tego sportu, tworzenia planu rozwoju. Z dnia na dzień uczymy się bardzo wiele. Mecz z tak mocnym przeciwnikiem to wiele wskazówek jakim szlakiem powinniśmy iść. Każdy kiedyś musi zmierzyć się z kimś dużo lepszym, aby dostarczyć informacji na jakim poziomie są poszczególni gracze. Nasi zawodnicy przekonali się o tym bardzo dobitnie i dało im to wiele do myślenia. Jesteśmy silniejsi o doświadczenie i zamierzamy z tego skorzystać. Mecze z Lakers od samego początku naszych starć to bardzo widowiskowe i trzymające w napięciu pojedynki. Siłą Lakers jest przede wszystkim fakt, że ta drużyna niesamowicie motywuje się szczególnie w czwartych kwartach i potrafią nieźle gonić wynik. Skupiamy się na wyeliminowaniu błędów z pierwszego spotkania, czyli krycia świetnie grającego Przemysława Banata. Trenerzy rozłożyli wszystkie zagrywki na czynniki pierwsze, analizujemy każdy krok przeciwnika oraz popełnione przez nas błędy. Jestem pewien, że będziemy świadkami świetnego meczu – Piotr Wykowski, Rhinos Wyszków.

autor: Dawid Biały

Leave a Reply

Translate »