Juniorzy Lowlanders Białystok w TOP4 w Polsce!

fot: Kamil Timoszuk

W niedzielę 27.10 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku drużyna młodzieżowa Lowlanders Białystok pokonała w ćwierćfinale Ligi Futbolu Amerykańskiego drużynę Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers 36:13 i po raz drugi z rzędu awansowała do TOP4 drużyn w Polsce.

Ubiegłoroczni brązowi medaliści Mistrzostw Polski JLFA udanie zakończyli sezon regularny, wygrywając grupę z kompletem zwycięstw. Dwukrotnie ich wyższość musieli uznać debiutujący w rozgrywkach gracze Warsaw Mets oraz ćwierćfinałowi rywale zza miedzy, drużyna z Olsztyna. Końcowe wyniki z wszystkich 4 grup pozwoliły wyłonić najlepszą „ósemkę” drużyn w kraju, które na podstawie rankingu ułożyły pary ćwierćfinałowe.

Mecz nie zaczął się dobrze dla juniorów Lowlanders i po pierwszej kwarcie prowadzili rywale z Olsztyna. Po zmianie stron opowiedział Noel Graf i na tablicy wyników było 8:7. Goście jeszcze raz zdołali wyjść na prowadzenie zdobywając kolejne przyłożenie i ponownie odpowiedział niezawodny Noel Graf. Do przerwy utrzymał się wynik 14:13 dla Lowlanders i jak się później okazało, punkty zdobywali gospodarze.

– Wynik do przerwy nie był dla nikogo satysfakcjonujący, zarówno dla trenerów jak i zawodników. Jeden punkt w futbolu to bardzo niewiele i już w seniorskich rozgrywkach wielokrotnie się o tym przekonaliśmy. Czasami takie mecze „na styku” są potrzebne, bo dodatkowo buduje to charakter drużyny i wzmacnia odporność na stres. Drużyna z Olsztyna, którą wsparło kilkunastu zawodników z Gdyni pokazała, że z meczu na mecz wygląda coraz lepiej, co było widać w pierwszej połowie meczu. Domyślam się, że w szatni padło kilka męskich słów i jak widać po wyniku, druga połowa to zdecydowana przewaga naszych chłopców. Przed nami ciężkie dwa tygodnie, ponieważ na półfinał jedziemy do 3-krotnego Mistrza Polski do Bielawy, a następnie czeka nas turniej medalowy. Jestem bardzo dumny z tego osiągnięcia, ponieważ tylko 2 drużyny w Polsce mogą pochwalić się wysokimi wynikami zarówno w seniorach jak i juniorach. Panthers Wrocław i my 2 lata z rzędu graliśmy w finale Polish Bowl w seniorach, a w juniorach drugi rok z rzędu jesteśmy w TOP4 w Polsce. To tylko pokazuje, że kierunek rozwoju jest dobry. Wiemy, gdzie mamy braki i co można zrobić lepiej, dlatego małymi krokami będziemy starali się realizować nasze marzenia – powiedział Piotr Morko, prezes drużyny.

Druga połowa rozpoczęła się od przyłożenia Janka Sawickiego, dzięki czemu białostoczanie mogli odskoczyć rywalom na 9 oczek. Wynikiem 22:13 rozpoczęła się czwarta kwarta i równie szybko co na początku trzeciej kwarty, tak i w czwartej udało się gospodarzom zakończyć akcję w polu punktowym przeciwnika. Trzecie przyłożenie w meczu zdobył niezawodny Noel Graf i mieliśmy już 30:13. Bardzo dobra gra w obronie zaowocowała przechwytem Dawida Raczko i dzięki temu formacja ataku miała tylko 45 jardów do przejścia. „Kropkę nad i” postawił Graf, zdobywając czwarte przyłożenie i ustalając wynik meczu 36:13.

Jestem bardzo dumny z progresu, który zrobiła cała drużyna od początku rozgrywek. Pierwsza połowa nie do końca poszła po naszej myśli. Pozwoliliśmy sobie na zbyt dużo błędów, szczególnie w defensywie. W drugiej połowie natomiast pokazaliśmy całą drużyną na co nas naprawdę stać. W obronie nie pozwalaliśmy rywalom zbliżyć się do naszego pola punktowego, czego efektem był brak straconych punktów, a praktycznie każdy atak skutecznie kończyliśmy touchdownem. Teraz czeka nas bardzo trudny mecz z Bielawą, a wiemy bardzo dobrze, co chłopaki potrafią. Ten fakt napędza nas jeszcze bardziej do wymarzonego celu, którym jest spotkanie z Panthers Wrocław w finale i rewanż za przegrany półfinał z poprzedniego roku. Żeby tak się stało oni też muszą wygrać swój mecz z drużyną ze Szczecina.powiedział Noel Graf, kapitan drużyny

Niedziela, 27.10, 14.30, boczne boisko Stadionu Miejskiego

Lowlanders Białystok – Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers 36:13 (0:7, 14:6, 8:0, 14:0)

Punkty dla Lowlanders zdobywali:
Noel Graf – 28 (4 przyłożenia i 2 podwyższenia), Janek Sawicki – 8 (1 i 1)

Punkty dla Olsztyn Lakers/Seahawks Gdynua zdbywali:
1 TD – Michał Czapliński – QB po prawie 100y biegu Podwyższenie za 1pkt Mateusz Rosłanowski 2TD – Mateusz Rosłanowski

Wyniki ćwierćfinałów:
Bielawa Owls – Towers Opole   32:8
Panthers Wrocław  – Kraków Kings  44:0
Lowlanders Białystok  – Olsztyn Lakers   36:13
Armiada Szczecin/Poznań  – Bydgoszcz Archers 28:20

Leave a Reply

Translate »