Juniorzy Lowlanders jadą do Bielawy walczyć o awans do finału Mistrzostw Polski.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]W sobotę 2.11 o godzinie 15.00 w Bielawie, drużyna młodzieżowa Lowlanders Białystok rozegra półfinał Mistrzostw Polski juniorów w futbolu amerykańskim. Zwycięzca zagra w wielkim finale, przegrany będzie walczył o brązowy medal.

Rywalem białostockiej drużyny jest 3-krotny Mistrz Polski tej kategorii wiekowej, zespół Bielawa Owls. Popularne Sowy od lat słyną z dobrej pracy z młodzieżą, ale jeszcze nigdy w rozgrywkach juniorskich nie dane było im zagrać przeciwko drużynie z Białegostoku. Rok temu bez problemu wygrali finał, pokonując w nim zespół Panthers Wrocław 33:8.

Przed nami 600 kilometrów podróży, dlatego jedziemy już w piątek rano, by chłopcy się wyspali i aby byli wypoczęci na starcie z rywalem. Przewaga własnego boiska zawsze jest atutem i nie ma tu o czym dyskutować. Jeśli jednak chcemy walczyć o najwyższe cele, musimy wygrywać z każdym, wszędzie. Nie mamy licznej kadry, ale mamy za to chłopaków z charakterem i sercem do gry. Taki jest właśnie Białystok i takie jest Podlasie, które słynie z mocnych i silnych chłopaków i to będziemy chcieli pokazać. Naszym największym rywalem są własne błędy i jeśli je wyeliminujemy, wszystko jest możliwe.powiedział prezes białostoczan, Piotr Morko

Bielawa leży 600 km od Białegostoku w Górach Sowich tuż obok granicy z Czechami. Ubiegłoroczni zwycięzcy Mistrzostw Polski JLFA udanie zakończyli sezon regularny, wygrywając grupę z kompletem zwycięstw, nie tracąc żadnych punktów. Dopiero w ćwierćfinale stracili pierwsze przyłożenie, finalnie wygrywając z drużyną z Opola 32:8.

Najlepiej punktujący zawodnicy Lowlanders:
Noel Graf – 12 przyłożeń, Marcin Wojtulewicz – 5, Jan Sawicki – 3

Pary półfinałowe:
2.11 Belawa Owls – Lowlanders Białystok -> Zapowiedź
3.11 Panthers Wrocław – Armada Szczecin -> Zapowiedź

Biuro Prasowe Lowlanders Białystok[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”7912″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *