Juniorzy na start!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]W najbliższy weekend rozpocznie się rywalizacja o juniorskie Mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim. Mecze inauguracyjnej kolejki odbędą się w: Katowicach, Poznaniu, Krakowie i Warszawie.

Silesia Rebels – Tychy Falcons
Piątek 6 IX 19:00 – Katowice, Ośrodek Sportowy Szopienice, ul. 11 listopada 16

JLFA startuje od mocnego uderzenia. W piątkowy wieczór futbolowi kibice na Górnym Śląsku otrzymają okazję obserwowania derbowego starcia Rebels i Falcons. Co ciekawe, zarówno Silesia, jak i Tychy były w wąskim gronie zaledwie czterech zespołów, które brały udział w inauguracyjnym sezonie juniorskim przed blisko dekadą. W bieżących rozgrywkach seniorskie składy obydwu klubów nie miały okazji się spotkać, dzięki czemu piątkowa batalia wzbudza jeszcze większe zainteresowanie. Program futbolowej akademii Rebeliantów koordynowany jest przez Macieja Szczerbę, który współpracuje m.in. z amerykańskim szkoleniowcem, Johnem Andersonem. Sokoły trenują pod czujnym okiem prowadzącego pierwszy zespół, Michała Kołka. Otwierający sezon JLFA pojedynek „Friday Night Lights” zapowiada się elektryzująco.

Zarząd Silesia Rebels wyznaczył sobie dwa cele na nadchodzący sezon. Pierwszy, to powrót seniorów do LFA1, drugi to reaktywowanie po dwóch sezonach przerwy drużyny juniorskiej. Wczoraj będąc na ostatnim treningu przed meczem, mogę śmiało stwierdzić, że nam się udało. Do doświadczenia takich graczy, jak: Nataniel Bembenek, Mateusz Skarłosz czy Miłosz Lewandowski dochodzi ponad 25 nowych zawodników, którzy chcą udowodnić na co ich stać. Wszystkie zespoły juniorskie naszej grupy mają ponad 2 letnie doświadczenie. Liczę jednak na to, że będziemy czarnym koniem tych zawodówJarosław Kopciuch, Silesia Rebels.

ARMIADA Szczecin – Angels Toruń
Sobota 7 IX 12:00 – Poznań, Stadion Golęcin, ul. Warmińska 1

W najbliższą sobotę na stadionie POSiR „Golęcin” w Poznaniu dojdzie do starcia połączonych ekip Armii Poznań oraz Armady Szczecin z Angels Toruń. Na zachodzie Polski zdecydowano się połączyć dwie drużyny juniorskie, które wystąpią pod wspólną nazwą Armiada. Już w trakcie offseasonu media społecznościowe Armady donosiły, że drużyna organizuje skład juniorski. Nie inaczej było w Poznaniu. Tamtejsza Armia również przeprowadzała rekrutacje i jeszcze przed zakończeniem rozgrywek pierwszej drużyny, przygotowywała się do sezonu juniorskiego pod okiem trenera Shannona O’Briena. Pierwszy sprawdzian połączonej, zachodniej siły już w najbliższą sobotę o godzinie 12:00. Na inaugurację przyjdzie im się zmierzyć z niezwykle doświadczoną i silną drużyną z Torunia. Przypomnijmy – w sezonie 2018 Angels uplasowali się na czwartym miejscu w kraju. Wiedzą na co ich stać i na pewno będą chcieli poprawić zeszłoroczny wynik. W turnieju finałowym co prawda nie poszło im najlepiej, lecz w półfinale oraz meczu o 3. miejsce zostawili serce na „Olimpijskim” i walczyli do upadłego. W pierwszej kolejce na pewno warto będzie obserwować to starcie.

Cel jest prosty – pograć możliwie najlepiej i jak najwięcej nauczyć wszystkich tych, którzy zamierzają kontynuować swoją karierę w seniorach. Współpraca z Armią układa się bardzo dobrze, jesteśmy po dwóch wspólnych campach treningowych, po jednym w Szczecinie i Poznaniu. Zawodnicy mieli okazję się poznać i na ile to możliwe zgrać. Obowiązki HC pełni Jurek Wieczorek, który niektórych szczecińskich zawodników prowadzi już 5 lat, od poziomu futbolu flagowegoTomasz Leszczyński, Armada Szczecin.

Kraków Kings – Bielawa Owls
Niedziela 8 IX 13:00 – Kraków, WKS Wawel, ul. Podchorążych 3

Bielawskie Sowy są obok Panthers Wrocław zdecydowanie najbardziej utytułowanym klubem szkolącym futbolową młodzież. Program juniorski prowadzony przez Pawła Sołtysiaka działa od 2012 roku i ma na swoim koncie aż cztery mistrzostwa, oraz dwa wicemistrzostwa kraju. Obrońcy tytułu odwiedzą Kraków niecały miesiąc po wizycie pierwszej drużyny. W LFA9 Kings B wysoko ulegli Owls. Doświadczony sztab trenerski pod dowództwem Dawida Ostręgi zrobi wszystko, aby młodzi Królowie lepiej zaprezentowali się zdecydowanie lepiej od starszych kolegów. Największym osiągnięciem w historii juniorów Kings jest brązowy medal wywalczony w roku 2015. Futboliści z Krakowa dysponują bardzo szerokim składem i chcą możliwie najszybciej nawiązać do tego sukcesu.

Jestem bardzo zadowolony z postępu jaki poczyniliśmy w drużynie juniorskiej Kings. Mamy dużo nowych zawodników, którzy swoją determinacją i ciężką pracą doszli do bardzo dobrego poziomu gry, co udowodnili na campie i meczu sparingowym. Mecz otwarcia zawsze jest dużą niewiadomą, jeśli dodamy, że jest rozgrywany w domu i przeciwnikiem jest 3-krotny mistrz polski, jedyne czego można oczekiwać to walki do ostatniego gwizdka i kawał dobrego futboluMikołaj Długopolski, Kraków Kings.

Warsaw Mets – Lowlanders Białystok
Niedziela 8 IX 14:00 – Warszawa, Białołęka, Park Picassa

Wielka Warszawska Fuzja, która powołała do życia Mets, ma na swoim koncie bardzo udany inauguracyjny sezon. Pierwsza drużyna otarła się o półfinał w LFA1, a skład rezerw nie zaznał jeszcze goryczy porażki w LFA9. Kibice ze stolicy z niecierpliwością wyczekują debiutu juniorów, który będzie jedną z atrakcji Pikniku Rodzinnego organizowanego pod hasłem „Back to school”. W składzie Mets poza lokalnymi zawodnikami znajdziemy reprezentantów Rhinos Wyszków, a także futbolistów z Radomia. Szkoleniowa misja powierzona została trenerowi pierwszej drużyny, Matheusowi Diasowi. W meczu otwarcia gospodarze zmierzą się z ubiegłorocznymi brązowymi medalistami w juniorskiej stawce, Lowlanders Białystok. Młodych Ludzi z Nizin prowadzi sztab pod wodzą Tomasza Żukowskiego. Rozwój programu szkolenia młodzieży od dobrych kilku sezonów jest jednym z priorytetów klubu z Podlasia. Mets nie mogą spodziewać się łatwej przeprawy.

Przyznaję, że początkowo nie zakładaliśmy, że w tym sezonie wystawimy skład juniorski. Okazało się jednak, że zainteresowanie rekrutacją było bardzo duże i postanowiliśmy, że damy szansę naszym młodym zawodnikom posmakować rozgrywek już w tym roku. Mamy niemal 30 juniorów. Liczymy, że ten pierwszy sezon rozpali w nich jeszcze większą miłość do tego sportuAnna Kadzikiewicz, Warsaw Mets. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”7584″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”link_image”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”7588″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”link_image”][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *