Kraków Kings – profil drużyny w sezonie 2021

Pierwszy oficjalny mecz: 27 kwietnia 2013
Największe sukcesy: mistrzostwo PLFA1 2015, wicemistrzostwo PLFA1 2017
Wynik w 2020: nie brali udziału w rozgrywkach
Prezes: Marek Gil
Trener główny w nadchodzącym sezonie: Zygmunt Łodziński
Najważniejsi zawodnicy w nadchodzącym sezonie: Filip Mościcki (QB), Alonzo Brock (RB/LB), Dominik Janda (LB), Sebastian Szarek (DB)

W covidowym sezonie 2020 Kraków Kings nie wystawili swojej drużyny w żadnych rozgrywkach. Co prawda zespół juniorski rozegrał kilka sparingów, jednak nie wziął on udziału w Mistrzostwach Polski juniorów organizowanych przez Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce, a drużyna seniorska nie zdecydowała się zagrać ani w LFA1, ani w LFA9.

Decyzja ta mogła skutkować odejściem ważnych zawodników do innych drużyn, jednak na szczęście dla Krakowian nic takiego nie miało miejsca. Trzon drużyny został zachowany, a na stanowisko trenera głównego Kings powrócił Zygmunt Łodziński. W 2020 roku miał on być asystentem Malika Jacksona, jednak w tym roku to polski szkoleniowiec powrócił na pozycję HC, a Jackson został koordynatorem defensywy. “Królowie” w tym sezonie zdecydowali się zakontraktować tylko jednego importa, a jest nim Alonzo Brock, który przed wybuchem pandemii został zakontraktowany przez Olsztyn Lakers. Brock jest zawodnikiem mogącym zagrać na praktycznie każdej pozycji po obu stronach piłki. Jest szybkim, dobrze zbudowanym i wszechstronnym graczem, co na pewno otworzy wiele nowych możliwości przed Kings, ale też drużyna musi uważać, aby swojego importa nie “zajechać”. Na swój ostatni futbolowy sezon wraca do Krakowa jeden z najlepszych polskich rozgrywających, Filip Mościcki. Ten wychowanek Kraków Tigers, były zawodnik Warsaw Eagles i wielokrotny reprezentant kraju wielokrotnie pokazywał i udowadniał swoją klasę i na pewno będzie ważną postacią krakowskiej drużyny. Ciekawym wzmocnieniem ataku może okazać się Sebastian Bal, były ofensywny liniowy Rzeszów Rockets. Ten młody zawodnik w minionych sezonach był najlepszym liniowym Rakiet i jeżeli potwierdzi swój talent na boiskach w najwyższej klasie rozgrywkowej, to Kings będą mieli z niego sporą pociechę. W obronie natomiast brakuje klasowych wzmocnień. Poza Alonzo Brockiem (jeżeli oczywiście będzie pojawiał się po tej stronie piłki) trzon defensywy stanowić będą doświadczeni LB Dominik Janda oraz DB Sebastian Szarek. “Królowie” od wielu lat mocno stawiają na rozwój swoich młodych graczy zamiast ściągania dużej liczby zawodników z sąsiednich klubów. W perspektywie kilku lat powinno to zaprocentować, natomiast w nadchodzącym sezonie może to nie najlepiej wpłynąć na postawę drużyny.

Jak po rocznej przerwie pokażą się Kings w PFL w sezonie 2021? Moim zdaniem walka o playoffy to górna granica ich możliwości, ale może doświadczeni zawodnicy wsparci krakowską młodzieżą zaszokują całą futbolową Polskę i będą bić się o najwyższe miejsca? Czas pokaże, ale na pewno szykuje nam się bardzo emocjonujący sezon zarówno dla sympatyków Kings, jak i dla wszystkich kibiców futbolu amerykańskiego w Polsce.

Profil drużyny dostępny jest również na naszej stronie: https://halftime.pl/klub/krakow-kings/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *