Krok po kroku do czwartego z rzędu mistrzostwa

Już w Niedziele 27 października młode Sowy wracają z meczem domowy do Bielawy. Będzie to Ćwierćfinał Ligi Juniorów. Celem na ten rok jest piąte Mistrzostwo Polski J. Drużyna z którą przyjdzie nam się zmierzyć to Juniorzy Opole Towers.

Sowy nie przegrały w fazie grupowej ani jednego spotkania. Kroczą pewnie po 4 z rzędu juniorskie mistrzostwo. Grają u siebie i nie pozwolą sobie na potknięcie. Możemy spodziewać się mocnej gry do ostatniego gwizdka.

Towers zakwalifikowali się z drugiego miejsca w grupie B. Zakończyli sezon z bilansem 2-2 i mieli kilka okazji w których pokazali swoją wartość. Czy będą pierwsi którym uda się zdobyć punkty przeciwko Owls? Dadzą z siebie wszystko by wejść do półfinału. Tego możemy być pewni.

„Przed nami ogromne wyzwanie, jakim jest mecz z Mistrzem Polski JLFA. Juniorzy w Bielawie od wielu lat prezentują najwyższy poziom w kraju, a przez tegoroczny sezon zasadniczy przeszli jak burza, nie tracąc nawet jednego przyłożenia. My jako debiutanci w lidze juniorskiej chcemy zaprezentować się jako skuteczna i zgrana drużyna, a do Owls jedziemy w prawie pełnym składzie. Trener Tim Bishop świetnie przygotował chłopaków, czego dowodem jest wejście do fazy playoff, a to dobrze wróży na kolejne sezony dla naszych juniorów. Wartość jaką prezentują już teraz, będziemy mieli szansę sprawdzić w meczu z najlepszymi i postaramy się sprawić niespodziankę, od czego przecież specjalistami są seniorzy Towers Opole. Oczywiście w każdej minucie będziemy walczyli o wygraną, a liczymy na twardy mecz, ale w duchu fairplay.” – Adam Mazurek – Wiceprezes Towers Opole

Bielawa Owls na swoim koncie ma już 4 Mistrzostwa Polski w juniorskich rozgrywkach:

  •  2013
  •  2016
  •  2017
  •  2018

W sezonie Sowi atak zdobył już ponad 200 punktów, a obrona nie straciła ani jednego punktu

Leave a Reply

Translate »