Królowie podejmują Sowy z Bielawy

Sezon LFA9 wystartował w zeszłym tygodniu od spotkania Bydgoszcz Archers oraz Barbarians Koszalin. Liga rozwojowa, mimo formatu dziewięcioosobowego, jest ciekawa do oglądania. Już w tą niedzielę o godzinie 14.30 w Krakowie odbędzie się spotkanie aktualnych mistrzów LFA9 – Kraków Kings B oraz Bielawa Owls.

Kraków Kings B zamknęli poprzedni sezon jako zwycięzcy. W finale udało im się pokonać Białe Lwy Gdańsk, które w sezonie 2018 wzięły szturmem ligę rozwojową. Królowie reprezentują sobą dobry program szkoleniowy, co już nie raz nam udowodnili. W niedzielę podejmą u siebie Bielawa Owls. Pierwszy mecz, sprawdzian jak dobrze zrealizowali offseason, zagrają przed własną publicznością. Powinno dodać to mistrzom otuchy. Myślę, że Kings nie zamierzają oddać tego spotkania łatwo.

„Offseason drużyny B jest zawsze wymagający ponieważ startuje się z grupą niedoświadczonych zawodników podczas gdy weterani naturalną ścieżką przechodzą do drużyny A. Jednakże mamy dużo nieoszlifowanego talentu w składzie i praca z tymi chłopakami sprawia trenerom wiele przyjemności. W ramach przygotowań udało nam się zorganizować weekendowy Kings Fundamentals Camp podczas którego dołączyli do nas nasi juniorzy oraz drugi skład Tychy Falcons. Dzięki zaangażowaniu wielu zawodników ze składu A udało nam się przez te dwa dni wypracować duży progres. Co do spotkania, wiemy że Bielawa przyjedzie pokazać fizyczny futbol i ja osobiście nie mogę doczekać się żeby zobaczyć jak nasi nowi zawodnicy sprawdzą się na boisku.”Michał Dybowicz, trener Kraków Kings B.

Jako goście do Krakowa przyjeżdżają Bielawa Owls. Drużyna słynąca ze świetnego programu juniorskiego, który rok temu przywiózł puchar mistrza z finałów JLFA we Wrocławiu. Czy wyszkolenie zawodników w rozgrywkach ligi rozwojowej udało im się zrealizować równie dobrze co zeszłoroczny program juniorski? Przekonamy się już w tą niedzielę na boisku WKS Wawel w Krakowie. Zapraszamy!

Leave a Reply

Translate »