Królowie rozpoczynają maraton

[vc_row][vc_column][vc_column_text]W sobotę o godz. 17:00 na krakowskim stadionie WKS Wawel rozpocznie się ósma kolejka Ligi Futbolu Amerykańskiego. Miejscowi Kings podejmą Patriotów Poznań.

Kraków Kings są jedyną drużyną na najwyższym poziomie Ligi Futbolu Amerykańskiego, która ma na swoim koncie zaledwie trzy rozegrane mecze. Czas nadrobić zaległości. Najbliższe tygodnie będą dla Królów bardzo intensywne, a wszystko zacznie się na ich terenie od kluczowego pojedynku z sąsiadami grupowymi, Patriotami Poznań. Podobnie jak futboliści z Wielkopolski, Kings mają na swoim koncie komplet rozegranych meczów międzygrupowych. Bilans identyczny, 1-1, a w nim bolesna porażka z Panthers Wrocław. Obydwie ekipy wciąż są za plecami rewelacyjnych na starcie sezonu Rebels, ale dystans do liderów dywizji można bardzo szybko nadrobić. W ostatnich tygodniach Królowie uważnie obserwowali najbliższych rywali. Sztab trenerski regularnie pojawiał się na meczach konkurencji i sumiennie przygotowywał taktykę na decydujące momenty sezonu. Jest więcej niż pewne, że Kings trzymają w zapasie sporo asów, których nie pokazali jeszcze rywalom. Nieprzypadkowo są uznawani za wielkich faworytów grupy C. W najbliższą sobotę zamierzają pokazać Patriotom, że od najlepszych dzieli ich jeszcze długa droga

Zdecydowanie weekend majówkowy pozwolił nam odpocząć i zaleczyć drobne kontuzje. Czuć ten oddech świeżości i widać go na treningach. Jesteśmy skoncentrowani na najbliższych rywalach i gotowi wrócić na pozycję lidera w naszej grupie. Patrioci to młoda, utalentowana i ambitna drużyna. Spodziewamy się że do spotkania z nami podejdą bez żadnych kompleksów, dając z siebie wszystko i walcząc o zwycięstwo. Myślę że jest to drużyna, które najgorsze mecze ma już za sobą, a w drugiej połowie sezonu postara się pokazać z jak najlepszej stronyFilip Mościcki, Kraków Kings.

Przed tygodniem wydawało się, że Patrioci odnaleźli właściwy rytm i mogą poważnie postraszyć bardziej doświadczone kluby. Ich wyższość, na własnym terenie uznać musiały faworyzowane Wilki Łódzkie. Później jednak w harmonogramie pojawił się wyjazd na Stadion Olimpijski do Wrocławia i tutaj trudno było poważnie liczyć na niespodziankę. Futboliści z wielkopolski potraktowali starcie z Panthers mocno szkoleniowo. Na boisku nie pojawili się czołowi gracze na czele z: Witoldem Gajewskim, Janem Budzińskim, czy Maurycym Wawrzyniakiem. Ich absencja sprawiła, że mistrzowie Polski mieli jeszcze łatwiejsze zadanie. Formalności stało się zadość, faworyci nie dali gościom z Poznania najmniejszych szans. Dużym znakiem zapytania jest podejście z jakim młodzi Patrioci przystąpią do starcia z Kraków Kings. Tutaj nie może być już mowy o kalkulacji i oszczędzaniu kluczowych zawodników. Na szali stoi końcowy tryumf w rywalizacji grupowej i tutaj nie można pozwolić sobie na wpadki z najtrudniejszymi rywalami. Sobotni mecz da nam odpowiedź na pytanie, czy Patrioci są już gotowi by skutecznie walczyć na wyższym poziomie.

Atmosfera w drużynie wygląda dobrze. Pojechaliśmy do Wrocławia żeby się dobrze zaprezentować i zobaczyć w jakim miejscu jesteśmy. Niestety… Zagraliśmy słabo, a wynik wszyscy widzieli. Styl gry w ataku jak i w obronie nie zachwycał, ale trzeba spojrzeć na to z szerszej perspektywy. Graliśmy z mistrzem Polski i czołowa drużyna w Europie, był to dla nas ogromny sprawdzian i dobra lekcja, z której musimy wyciągnąć wnioski. Mogliśmy zobaczyć poziom gry najlepszych zawodników w Polsce i poziom organizacyjny, jakiego można Panterom pozazdrościć. Mamy świadomość, że nie jest to już PLFA2. Tutaj już nie ma łatwych meczów i na każde zwycięstwo trzeba zapracować. Jesteśmy młodą drużyna, mamy wielu perspektywicznych zawodników i z każdym rokiem jesteśmy coraz mocniejsi. Niestety z Kings, podobnie jak z Panthers będziemy mieli bardzo okrojony skład. Jest to spowodowane nie tylko maturami, ale też kontuzjami zawodników. W Krakowie będziemy chcieli zrobić swoje, zaprezentować się solidnie i powalczyć o zwycięstwo. Do każdego meczu podchodzimy tak samo. Szanujemy każdego rywala, nieważne czy to Pantery, Wilki czy Angels. Po Krakowie spodziewamy się twardej mocnej gry, mecz zapowiada się bardzo ciekawie Przemek Szukała, Patrioci Poznań.[/vc_column_text][vc_single_image image=”4475″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”https://www.facebook.com/events/193113837976666/”][vc_text_separator title=”autor: Dawid Białt” add_icon=”true”][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *