LFA 9 Zapowiedź turnieju w Lublinie

Już w najbliższą sobotę 29 sierpnia w Lublinie na futbolowe boisko wybiegną zawodnicy Tytanów Lublin (13 miejsce w naszym power rankingu), Rhinos Wyszków (7 miejsce) oraz Warsaw Eagles (3 miejsce). Turniej zapowiada się o tyle ciekawie, że będą to pierwsze spotkania najstarszej drużyny w Polsce w rozgrywkach LFA i wreszcie dowiemy się, czy te dwa lata “wygnania” sprawiły, że Eagles na dobre stracili miejsce pośród najlepszych drużyn w Polsce, czy też będą bić się o najwyższe cele w tegorocznej LFA9.

Warszawska drużyna dwa minione sezony spędziła w upadającej lidze PLFA zdobywając dwa mistrzostwa. Jednak nie dane było nam poznać prawdziwego poziomu Eagles, gdyż rywale niestety nie byli z najwyższej krajowej półki. Gdy już zacieraliśmy ręce na pojedynek warszawian ze wzmocnionymi Bydgoszcz Archers w ubiegłorocznym finale PLFA, decyzje “na górze” odebrały nam możliwość oglądania tego pasjonującego pojedynku. Dlatego zbliżający się turniej może dać nam odpowiedzi na kilka interesujących pytań. Czy Eagles dalej są jedną z najlepszych drużyn, czy też ostatnie lata i odejścia wielu zawodników spowodowały, że stali się po prostu ligowym “średniakiem”?

Debiut Eagles w LFA to oczywiście najciekawsza historia tego turnieju, jednak nie możemy zapominać o pozostałych drużynach. Rhinos to drużyna grająca w zeszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej LFA1, jednak na pewno o minionych rozgrywkach w Wyszkowie chcieliby szybko zapomnieć. Przed sezonem zapowiadano wyrównaną walkę z zespołami “bottom 6”, ale zderzenie z rzeczywistością okazało się bardzo brutalne. Tylko jeden wygrany mecz (z Wilkami Łódzkimi), a także 7 porażek spowodowało, że Rhinos zajęli przedostatnie miejsce w swojej grupie i zdecydowali się na rezygnację z gry w LFA1 i zejście do LFA2. Niestety, pandemia pokrzyżowała te plany, ale dzięki temu drużyna z Wyszkowa jest jednym z faworytów do awansu do play offów w LFA9.

Nigdy nie należy również lekceważyć gospodarzy. Tytani mają za sobą (podobnie jak Rhinos) ciężki i bardzo rozczarowujący sezon 2019 w LFA2, w którym zanotowali tylko 2 wygrane (z Hammers Łaziska Górne oraz Przemyśl Bears) oraz aż 6 porażek i zajęli przedostatnie miejsce w swojej grupie. Jednakże oba te zwycięstwa odnieśli przed własną publicznością, a w meczu przeciwko Rzeszów Rockets mocno nastraszyli faworyzowanych rywali przegrywając po bardzo zaciętym spotkaniu jedynie 14-23. Przed tym sezonem Tytani ściągnęli również do siebie kilku doświadczonych zawodników (min. z ekipy turniejowego rywala, Warsaw Eagles), którzy na pewno będą stanowić wartość dodaną w swojej nowej drużynie. Wszystko to sprawia, że pomimo bycia zdecydowanym “underdogiem” w pierwszym turnieju, lublinianie mogą zaskoczyć swoich przeciwników, a nawet pokusić się o sprawienie jakiejś niespodzianki.

Turniej w Lublinie może znacząco przybliżyć którąś z występujących w nim drużyn do play offów. Jeżeli komuś uda się wygrać obydwa spotkania, będzie miał przed sobą otwartą drogę do awansu. Jednakże porażka w obu meczach sprawi, że margines błędu stanie się minimalny i w kolejnych turniejach nie będzie można pozwolić sobie na żadną wpadkę. Dlatego też początek sezonu zapowiada się znakomicie, a wszystkich kibiców zapraszamy do oglądania turnieju zarówno na żywo, jak i dzięki transmisji na YouTube. Emocji na pewno nie zabraknie!

(Turniej w Lublinie)
Tytani Lublin
Rhinos Wyszków
VS
(Turniej w Lublinie)
Warsaw Eagles
Rhinos Wyszków
VS
(Turniej w Lublinie)
Warsaw Eagles
Tytani Lublin
VS
Translate »