LFA1 ZAPOWIEDŹ MECZU PANTHERS WROCŁAW VS BYDGOSZCZ ARCHERS

(6.KOLEJKA)
Panthers Wrocław
Bydgoszcz Archers
VS

W sobotę 10 października o godzinie 12.30 na Stadionie Olimpijskim mistrzowie Polski Panthers Wrocław podejmą w ramach przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego LFA1 rewelację tegorocznych rozgrywek – Archers Bydgoszcz. Będzie to jedyne spotkanie odbywające się w ten weekend w rozgrywkach seniorskich Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Dla Archers Bydgoszcz to pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Bydgoszczanie grają jednak bez kompleksów i po trzech meczach zapewnili już sobie awans do fazy play-off. „Łucznicy” najpierw pokonali po zaciętym pojedynku Warsaw Mets, następnie mimo porażki pokazali się z bardzo dobrej strony podczas meczu z Lowlanders Białystok, a ostatnio jednym punktem zdołali zwyciężyć w pojedynku z Silesią Rebels. Skład Archers to mieszanka wychowanków bydgoskiej drużyny, wielu byłych zawodników Seahawks Gdynia, kilku czołowych graczy Warsaw Mets oraz świetnych futbolistów z zagranicy. Tak dobrany zespół pokazał w dotychczasowych spotkaniach, że jest w stanie pełnoprawnie występować na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce, a nawet rywalizować o najwyższe cele. Przed Archers jednak prawdopodobnie najtrudniejsze zadanie w historii klubu – stawienie czoła Panthers Wrocław.

„Nie ma co ukrywać, że mecz Archers – Rebels był pojedynkiem o awans do play-offs i dlatego to starcie było tak wyrównane. Myślę, że Silesia dała z siebie 150%, a my nie pozostaliśmy im dłużni. Jeśli chodzi o naszą postawę w obronie, to jestem zadowolony, mieliśmy 8 sacków i wymusiliśmy mnóstwo strat jardów. Oczywiście ofensywa mogłaby zagrać jeszcze lepiej i wierzę, że tak będzie w meczu z Panthers, natomiast defensywa również zdobywała punkty, więc mimo straconych oczek pod koniec spotkania, nie mamy tutaj większych zastrzeżeń i myślę, że to cały czas jest nasza mocna strona, ale oczywiście Panthers będą próbowali to zmienić. Na ten moment poza drobnymi urazami wszyscy w drużynie są zdolni do gry, więc wystąpimy praktycznie w najmocniejszym składzie. Chcemy powalczyć z mistrzami Polski, wiemy w jak dobrej są dyspozycji, ale jeszcze nikt meczu nie wygrał przed jego rozegraniem, więc raczej studzimy emocje i chcemy zagrać po prostu nasz najlepszy futbol. Życzymy sobie i rywalom udanego spotkania bez kontuzji po żadnej ze stron. Nie bawimy się w żadne prowokacje słowne, jesteśmy beniaminkiem i jesteśmy świadomi, że podejmuje nas mistrz Polski, który będzie na pewno chciał pokazać swoją dominację w każdym aspekcie. Szanujemy rywala, wiemy w jakim jesteśmy miejscu, jesteśmy świadomi jakie rzeczy musimy poprawić, jest to nasz pierwszy sezon w rozgrywkach na tym szczeblu. Jedziemy zagrać nasz futbol i pokazać to, co potrafimy najlepiej, a występ na Stadionie Olimpijskim będzie dla naszych zawodników z pewnością cennym doświadczeniem”Osman Sulkiewicz, Archers Bydgoszcz

Panthers Wrocław w tym sezonie nie pozostawiają rywalom żadnych złudzeń i pewnie kroczą w kierunku obrony tytułu mistrzowskiego. Wrocławianie odprawili do tej pory z kwitkiem kolejno Tychy Falcons, Silesię Rebels, Dresden Monarchs i Warsaw Mets. Mistrzowie Polski zdobywają średnio 54 punkty na mecz, tracąc przy tym jednocześnie zaledwie 5 oczek. Obserwując grę „Panter” łatwo dojść do wniosku, że ich zatrzymanie w tym roku może graniczyć z cudem. Głębia składu wrocławskiej drużyny jest na tyle duża, że nawet ewentualne kontuzje nie byłyby w stanie znacząco osłabić potencjału Panthers. W sobotnim starciu każdy inny wynik niż zdecydowane zwycięstwo ekipy z Wrocławia będzie niespodzianką, którą tak bardzo będą chcieli sprawić Archers Bydgoszcz. Dla drużyny z Wrocławia starcie z ekipą z Bydgoszczy powinno być tylko formalnością, jednak „Łucznicy” z pewnością będą próbowali wykorzystać każdy, nawet najmniejszy błąd spowodowany brakiem koncentracji po stronie Panthers.

„Aktualnie nie wybiegamy w przyszłość tylko koncentrujemy się na meczu z Archers. Pomimo wysokiego wyniku z Mets jest dużo elementów technicznych, które musimy poprawić i nad tym pracujemy. Archers pomimo statusu beniaminka są mocną ekipą z dużą grupą doświadczonych zawodników m.in. z Seahawks. Mają bardzo dobrego Running Backa, który nie tylko punktuje w ofensywie, ale również z Special Teams. Spodziewamy się, że Archers przyjadą mocno zmotywowani i będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony na naszym terenie”Jakub Samel, Panthers Wrocław

Leave a Reply

Translate »