LFA1 – Zapowiedź meczu Silesia Rebels vs. Tychy Falcons

W najbliższą niedzielę 20.09 o 16.30 w Katowicach odbędzie się jedno z najciekawszych spotkań tegorocznego sezonu Ligi Futbolu Amerykańskiego. W długo wyczekiwanych derbach Śląska Silesia Rebels podejmą na własnym stadionie Tychy Falcons. Pojedynek ten może mieć kluczowe znaczenie w kontekście walki o fazę play-off.

Ostatnią okazją, kiedy mogliśmy oglądać pojedynek dwóch najsilniejszych drużyn na Śląsku było spotkanie sezonu zasadniczego LFA1 dwa i pół roku temu, w którym Tychy Falcons rozgromili Silesię Rebels aż 41:0. Od tego czasu sporo się jednak zmieniło i możemy być pewni, że niedzielne spotkanie takim wynikiem się nie zakończy. „Rebelianci” w ostatnim czasie bardzo się rozwinęli i szybko stali się drużyną, która jest w stanie rywalizować o awans do fazy play-off z innymi czołowymi polskimi klubami. Co prawda katowiczanie wysoko przegrali dwa pierwsze spotkania z Lowlanders Białystok i Panthers Wrocław, ale trzeba podkreślić, że są to drużyny które mocno odstają od reszty stawki, a mimo to Rebels mieli podczas tych starć fragmenty bardzo solidnej gry, które z pewnością zaskoczyły ekipy mistrzów i wicemistrzów Polski. Derby Śląska to pojedynek, który na pewno elektryzuje miejscowych fanów, a tym bardziej zawodników obu drużyn, ale warto zauważyć też, że spotkanie to będzie miało bardzo duży wpływ na końcowy układ tabeli, a co za tym idzie, może zdecydować o tym, która drużyna awansuje do półfinału. Nikogo nie trzeba więc specjalnie motywować do walki przed tak ważnym pojedynkiem.

„Od zakończenia meczu z Panthers mówi się tylko o derbach i czuję ich atmosferę. To pierwsza okazja od kilku sezonów, kiedy możemy się znów zmierzyć z Falcons. Od dawna poziomy obu drużyn nie były tak wyrównane, a szansa na zwycięstwo tak realna. Czy nie pojawiły się żadne kontuzje w składzie? Urazy w sezonie to norma, do której należy przywyknąć. Na szczęście żaden nie jest na tyle poważny i nie eliminuje nikogo z meczu. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że mamy kilka cudownych ozdrowień, żeby tylko wystąpić w derbach. Po Falcons spodziewamy się twardej i zawziętej rywalizacji do ostatniego gwizdka, nie ujmujemy im umiejętności footballowych i determinacji, jednak jesteśmy na nich w pełni przygotowani i gotowi. Nie zaskoczą nas. Rebels ani trochę nie przypominają drużyny, z którą Falcons wygrywali kilka lat wstecz w PLFA2. Wielu zawodników traktuje to spotkanie bardzo osobiście, nikogo nie trzeba motywować. Jesteśmy pewni swoich umiejętności i czekamy na pierwszy gwizdek” – Marcel Kramarczyk, zawodnik Silesia Rebels

Spieszcie się! ???Na mecz Derby Śląska: Silesia Rebels vs Tychy Falcons | 3 kolejka LFA1 2020 zostało już tylko 10…

Gepostet von Silesia Rebels am Mittwoch, 16. September 2020
Wygląda na to, że kolejne spotkanie Rebels zostanie wyprzedane

Drużyna Tychów Falcons do tej pory również rozegrała w lidze tylko dwa spotkania. W 1. kolejce LFA1 „Sokoły” podobnie jak ostatnio „Rebelianci” bardzo wysoko ulegli Panthers Wrocław, ale już podczas kolejnego meczu tyszanie po ciężkim boju zwyciężyli ze stołecznymi Warsaw Mets 16:0. Falcons, jako ekipa która co roku kończy rozgrywki na 3. lub 4. miejscu w LFA1 będą nieznacznymi faworytami starcia z Rebels, ale sami na pewno nie podejdą lekceważąco do miejscowych rywali. Tyszanie wiedzą jaka jest stawka tego pojedynku, a tym bardziej będą chcieli udowodnić, kto jest najlepszą drużyną futbolu amerykańskiego na Śląsku.

„Jeżeli chodzi o atmosferę w drużynie to na pewno poprawiła się ona po wygranym meczu z Mets, chociaż i w tym spotkaniu nie obyło się bez błędów – głównie w ofensywie, ale wygrana cieszy. Wiemy co mamy poprawić i na tym się skupiamy. Jeśli chodzi o mecz z Rebels, nie trzeba nikogo specjalnie motywować – to są derby, a brak pokory ze strony niektórych zawodników Rebels nakręca nas jeszcze bardziej. Silesia jako drużyna naprawdę zrobiła duże postępy i na pewno ich nie lekceważymy. Mają dobrego trenera, który jak widać wykonał dobrą pracę, do tego Devion Young i nowy rozgrywający też ciągną ich ofensywę, więc na pewno będzie to dobry mecz. My jako Falcons chcemy w tym meczu zagrać od początku na pełnych obrotach, mocno fizycznie i konsekwentnie przeć do przodu. Czas w niedzielę raz na zawsze skleić wary niektórym zawodnikom Rebels, którzy zapomnieli, co to znaczy szacunek” – Jacek Sikora, zawodnik Tychy Falcons

(3.KOLEJKA)
Silesia Rebels Katowice
Tychy Falcons
VS

Leave a Reply

Translate »