LFA1 ZAPOWIEDŹ MECZU TYCHY FALCONS VS BYDGOSZCZ ARCHERS

W najważniejszym pojedynku ostatniej kolejki sezonu zasadniczego LFA1 Tychy Falcons podejmą na własnym stadionie Archers Bydgoszcz. Spotkanie to rozstrzygnie, kto zamelduje się na 3. miejscu w tabeli i tym samym zyska lepsze rozstawienie przed bezpośrednią walką o udział w XV Polish Bowl!

(7.KOLEJKA)
Tychy Falcons
Bydgoszcz Archers
VS

Można powiedzieć, że faza play-off tak naprawdę rozpoczyna się w najbliższy weekend. Starcie Tychów Falcons z Archers Bydgoszcz będzie miało kluczowe znaczenie dla rozstawienia drużyn w półfinałach, ponieważ jeżeli mecz Lowlanders Białystok z Panthers Wrocław zakończy się zgodnie z przewidywaniami, to zwycięzca niedzielnego pojedynku zajmie 3. miejsce w tabeli i, nie ma co się oszukiwać, zachowa realne szanse na awans do Polish Bowl XV, a przegrany trafi w fazie pucharowej na Panthers Wrocław, których pokonanie w tym sezonie przed finałem będzie graniczyło z cudem. Stawka pojedynku jest zatem ogromna i obie drużyny doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Tychy Falcons zdają się rozkręcać z każdym kolejnym meczem. Podczas ostatniego spotkania tyszanie byli bardzo bliscy pokonania Lowlanders Białystok, jednak ostatecznie popełnili zbyt wiele błędów, by móc zwyciężyć w starciu z wicemistrzami Polski. „Sokoły” to jednak drużyna z ambicjami, która od kilku lat „dobija się” do finału rozgrywek, więc motywacja by wygrać niedzielne spotkanie i trafić w półfinale na teoretycznie łatwiejszych przeciwników niż Panthers, z którymi Falcons na inaugurację sezonu przegrali aż 0:52, będzie ogromna. Bardzo ciężko jednak wskazać faworyta niedzielnego spotkania, ponieważ ekipy Falcons i Archers podczas sezonu prezentowały bardzo podobny poziom sportowy. Bez wątpienia czeka nas zatem niesamowicie emocjonujące widowisko.

„Mecz z Lowlanders miał wyjątkowy przebieg – raz wygrywał Białystok, później my, a gdy już czuliśmy, że możemy wygrać to popełniliśmy błędy. No cóż, taki jest sport, to Lowlanders wygrali i gratuluję. Nasza drużyna gra coraz lepiej, nasz offense zaczyna trybić, a defense gra mocno i do tego zdobywa przyłożenia. W niedzielę czeka nas ważne spotkanie, bo kto wygra, ten najprawdopodobniej trafi w półfinale na Lowlanders, a na pewno jest to wygodniejszy przeciwnik niż Panthers. W niedzielę Falcons zagra swoje od początku, jesteśmy zmotywowani i chcemy wygrać to spotkanie. Archers wzmocnili się zawodnikami z doświadczeniem, mają dobrego runningbacka i to jest ich broń, ale tak samo jak na Lowlanders, tak i teraz będziemy gotowi. Gramy u siebie, więc w końcu byłoby dobrze wygrać na własnym boisku i udowodnić, że to my jesteśmy TOP3, nie ujmując Archers, bo grają dobry football, ale my po prostu musimy to wygrać i niczego innego nie bierzemy pod uwagę” – Dominik Sikora, zawodnik Tychy Falcons

Archers Bydgoszcz to drużyna, która w tym roku zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Łucznicy” poradzili sobie w dotychczasowych spotkaniach całkiem dobrze, a nawet powyżej oczekiwań – zwyciężyli z Warsaw Mets oraz Silesią Rebels i zagrali niezłe, choć zakończone porażką spotkanie przeciwko Lowlanders Białystok. W ostatni weekend co prawda wysoko ulegli Panthers Wrocław, ale… a kto nie uległ? Dla bydgoszczan mecz z mistrzami Polski był z pewnością cenną lekcją, która pomoże w rozwoju zespołu, a może nawet wskaże błędy, które „Łucznicy” muszą poprawić przed meczem z Falcons. Zwycięstwo w starciu z „Sokołami” sprawi najprawdopodobniej, że Archers ponownie spróbują stawić czoła Lowlanders, porażka zaś również będzie premiowała drużynę z Bydgoszczy awansem do półfinału, jednak szansa na zwycięstwo w meczu z „Panterami” wydaje się być jedynie iluzoryczna, biorąc pod uwagę porażkę 0:58 sprzed kilku dni. Warto zauważyć jednak, że Archers posiadają w rosterze wielu utalentowanych graczy występujących w przeszłości w barwach Seahawks Gdynia, którzy jak nikt inny wiedzą jak wygrywa się z Panthers. Na razie czeka ich jednak trudna przeprawa z Falcons, którzy są jak najbardziej w zasięgu drużyny z Bydgoszczy.

„Wnioski, jakie wyciągnęliśmy po meczu z Panthers są proste – dużo ciężkiej pracy, nieustępliwości i pokory. Po Falcons spodziewamy się dobrego przygotowania do meczu w każdej z formacji i ciężkiego spotkania. Dla obu drużyn z wiadomych powodów jest to pojedynek o „być albo nie być”. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z wagi tego meczu i szykujemy się na zdrową sportową wojnę. Znamy chłopaków ze Śląska i wiemy, że łatwo nam swojego terenu nie oddadzą. Podchodzimy do tego meczu z pokorą. Co chciałbym powiedzieć rywalom? Powodzenia i bez kontuzji Panowie! Boisko wszystko zweryfikuje”Piotr Rudnicki, zawodnik Archers Bydgoszcz

Translate »