LFA9 – ZAPOWIEDŹ TURNIEJU W BIELAWIE

Przed nami czas ostatnich rozstrzygnięć w sezonie zasadniczym LFA9. Podczas sobotniego turnieju w Bielawie o awans do fazy play-off ligi futbolu dziewięcioosobowego zawalczą miejscowi Bielawa Owls, Towers Opole oraz Armia Poznań.

Każda z wymienionych drużyn wciąż liczy się w grze o miejsca premiowane awansem do kolejnej fazy rozgrywek. W najcięższej sytuacji są jednak gospodarze turnieju – Bielawa Owls, którzy mają na koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki. Terminarz nie oszczędza aktualnych mistrzów LFA9, jednak jeśli „Sowy” zwyciężą w obu spotkaniach, to na pewno zameldują się w ćwierćfinałach. Ostatnia wygrana z Towers pokazała, że są w stanie tego dokonać, choć z pewnością nie będzie to łatwe zadanie.

Towers Opole jako rewelacja poprzedniego sezonu LFA1 wydawali się murowanym faworytem do walki o najwyższe laury rozgrywek LFA9. Jednak ostatnia porażka z Owls mocno pokrzyżowała plany „Wież” oraz sprawiła, że margines błędu, jakim dysponują opolanie znacznie się zmniejszył. Towers nie będą faworytem starcia z Armią, ale już ewentualna wygrana z Owls zapewni im wejście do fazy play-off. Przed „Wieżami” jednak trudne zadanie, ponieważ tydzień temu to Bielawa niespodziewanie okazała się drużyną lepszą.

„Zbyt duże rozluźnienie już nieraz nie wyszło nam na dobre. Nie inaczej było na naszym ostatnim domowym turnieju w Opolu. Brak koncentracji poskutkował przegranym meczem z Bielawą, nie popełnimy już tego błędu. Do najbliższego turnieju podchodzimy zmotywowani chęcią rewanżu. Armia Poznań pokazuje w tym roku, że są mocną drużyną. Dobra gra podaniowa w połączeniu z mocną obroną zaowocowała dwoma wygranymi meczami na ostatnim turnieju. Myślę, że turniej w Bielawie może mocno namieszać w tabeli”Tomasz Biernacki, koordynator defensywy i wiceprezes Towers Opole

Armia Poznań to jeden z głównych pretendentów do zdobycia mistrzostwa LFA9. Jak dotąd poznanianie musieli uznać wyższość jedynie Armady Szczecin, która wydaje się być jednak najsilniejszą drużyną w stawce. Armia jedzie do Bielawy po dwa zwycięstwa i każdy inny wynik będzie w ich przypadku dużym zaskoczeniem. Jeżeli Poznań utrzyma koncentrację, to nie powinien mieć problemów z pokonaniem rywali i utwierdzeniem się w roli jednego z faworytów do zdobycia mistrzostwa LFA9. Rywale są jednak wymagający i z pewnością wykorzystają każdy ewentualny błąd po stronie drużyny z Poznania.

„Naszą formę na tę chwilę uważamy za dobrą. Z meczu na mecz się rozkręcamy i nie będę oszukiwał, celujemy w finał. Stać nas na jeszcze więcej i szczyt formy jest dopiero przed nami. Czy czujemy się faworytem? Szczerze mówiąc nie myślimy o tym… jedziemy do Bielawy z nastawieniem wygrania dwóch meczy i rozegraniem ćwierćfinału w Poznaniu. Pojawiło się kilka drobnych urazów, lecz są one niegroźne i w sobotę wyjdziemy najmocniejszym składem. Po przeciwnikach spodziewamy się twardej i mocnej gry oraz zaciętych spotkań i dobrych widowisk. Nasza ofensywa pracuje coraz lepiej i ma jeszcze wiele do pokazania, a defensywa jest głodna gry i przeciwników. Myślę więc, że sobotni turniej będzie najciekawszym ze wszystkich dotychczas rozegranych!”Przemysław Szukała, zawodnik Armii Poznań

(Turniej w Bielawie)
Towers Opole
Armia Poznań
VS
(Turniej w Bielawie)
Bielawa Owls
Towers Opole
VS
(Turniej w Bielawie)
Armia Poznań
Bielawa Owls
VS
Translate »