LFA9 – ZAPOWIEDŹ TURNIEJU W CIECHOCINKU

Sobotni turniej w Ciechocinku zapowiada się jako jeden z najciekawszych w tegorocznych rozgrywkach LFA 9. Udział w nim wezmą 3 bardzo doświadczone drużyny, które jeszcze 2 lata temu w komplecie występowały w najwyższej klasie rozgrywkowej. Olsztyn Lakers walczyć będą o zapewnienie sobie awansu do dalszej fazy rozgrywek, a Angels Toruń i Rhinos Wyszków starać się będą zmazać plamę, jaką zostawili po swoich pierwszych występach po pandemicznej przerwie.

Angels przystępują do swojego domowego turnieju po dwóch porażkach w Olsztynie. Tak jak porażka z Lakers mogła być do zaakceptowania, tak przegrana z Białymi Lwami Gdańsk była dość niespodziewana i znacząco utrudniła sytuację Angels w tabeli LFA 9. Gospodarze sobotniego turnieju mieli dwa tygodnie na poprawienie błędów, które popełnili na poprzednich meczach, a także na znalezienie słabych punktów swoich nadchodzących rywali. Tak ostatnie tygodnie podsumował Matthew Kershey, były rozgrywający, a obecnie trener Angels Toruń: “Formuła turniejowa to nowość, w której najwidoczniej ciężko było nam się odnaleźć na początku. Zebraliśmy konkretną lekcję, a wnioski zaczęliśmy wyciągać jeszcze tego samego dnia. Przygotowując się do kolejnego turnieju pamiętamy o tym, by nie dać wybić się z rytmu i pozostać skupionym do ostatniego gwizdka. Nastawiamy się mocno na rewanż z Olsztynianami i pod żadnym pozorem nie lekceważymy ekipy z Wyszkowa.” Torunianie na pewno łatwo się nie poddadzą, ale może być im bardzo ciężko wywalczyć na swoim domowym turnieju choćby jedno zwycięstwo.

Rhinos Wyszków po inauguracyjnym turnieju w Lublinie mogą czuć wielki niedosyt. Po dwóch meczach mają na koncie dwie porażki, natomiast według mnie wynikały one bardziej z własnych niepotrzebnych błędów, niż z lepszej postawy rywala. W obu spotkaniach (zarówno z Tytanami Lublin, jak i z Warsaw Eagles) Rhinos wydawali się zespołem silniejszym, ale pomyłki we wszystkich formacjach kosztowały ich aż 4 punkty i bardzo utrudniły perspektywy awansu do play-offów. Tak turniej w Lublinie podsumowywał Piotr Wykowski: “Praca, praca i jeszcze raz praca. Turniej zdecydowanie przegraliśmy brakiem skupienia. Nie czuliśmy, że odstajemy fizycznie od rywali. Masa małych błędów za które zapłaciliśmy najwyższą cenę, czyli porażkę.” Między tym turniejem, a nadchodzącymi meczami w Opolu minęły aż trzy tygodnie, w czasie których Rhinos ciężko pracowali, aby tym razem wygrać oba spotkania. “Trening, analiza, trening, analiza. Tak to wygląda, mamy materiał, z którym możemy pracować. Wiemy na co stać drużynę i nasi trenerzy wprowadzili wiele zmian do gry. Zobaczymy czy wyjdzie to na plus.” Drużyna z Wyszkowa nastawia się na bardzo ciężkie spotkania. Nic w tym dziwnego, ponieważ w przypadku chociażby jednej porażki, awans do play-offów bardzo się oddali. Gdyby natomiast Rhinos przegrali oba mecze, nie zostałyby im nawet matematyczne szanse na awans do dalszych rozgrywek. “Z Olsztynem znamy się już od bardzo dawna i wiemy, że to solidna i zmotywowana drużyna, co pokazała w pierwszym turnieju. 2 zwycięstwa mówią same za siebie. Z Toruniem graliśmy w LFA 1 w 2018 roku i zdecydowanie pamiętam to jako mecz bardzo twardy. Te drużyny są zdecydowanie dłużej na rynku niż my. Liczymy na zwycięstwa oraz czystą grę.”

Olsztyn Lakers to natomiast faworyci turnieju w Ciechocinku. Ta bardzo doświadczona drużyna, dwa tygodnie temu w domowym turnieju odniosła dwa przekonujące zwycięstwa (w tym również przeciwko Angels Toruń) i wydaje się, że Lakers są najmocniejszą drużyną na tym turnieju. Jednakże to jej rywale stoją pod ścianą, a jak wiemy często w takiej sytuacji faworyt może ulec teoretycznie słabszemu przeciwnikowi. Zarówno Angels (żądni rewanżu za ostatnią porażkę), jak i Rhinos tanio skóry nie sprzedadzą i możemy się spodziewać naprawdę ciekawych i pełnych emocji pojedynków.

Streamy do wszystkich spotkań z tego turnieju będzie można znaleźć na naszej stronie. Początek pierwszego spotkania planowany jest na godzinę 12:00. Poniżej przedstawiamy również pełny harmonogram turnieju.

(Turniej w Toruniu)
Rhinos Wyszków
Angels Toruń
VS
(Turniej w Toruniu)
Olsztyn Lakers
Rhinos Wyszków
VS
(Turniej w Toruniu)
Angels Toruń
Olsztyn Lakers
VS

Leave a Reply

Translate »