LFA9 ZAPOWIEDŹ TURNIEJU W WIELICZCE

W sobotę, 12 września na stadionie w Wieliczce odbędzie się turniej 2. kolejki LFA9, podczas którego do rywalizacji ze sobą staną Towers Opole, Rzeszów Rockets oraz miejscowi Wieliczka Dragons. Dojdzie zatem do zmagań między rewelacją LFA1 poprzedniego sezonu, czołową drużyną LFA2 oraz zupełnie nową ekipą „Smoków”.

Dragons Wieliczka to nowa drużyna na futbolowej mapie Polski, która powstała w 2019 roku. Trzon składu stanowią zawodnicy nieistniejącego już klubu Kraków Tigers, ale w rosterze zobaczymy również nazwiska kojarzone wcześniej z m. in. Towers Opole czy Kraków Kings, a nawet graczy z doświadczeniem w lidze francuskiej oraz niemieckiej. Trenerem głównym „Smoków” jest 24-letni Brazylijczyk Wesley Mota, który pracował już jako asystent trenera czy koordynator defensywy w tak silnych europejskich klubach jak Guelfi Firenze czy Wasa Royals. Klub z Wieliczki od samego początku zaskakuje organizacją klubu oraz akcjami promocyjnymi. Jeżeli chodzi natomiast o wymiar sportowy, nie wiemy do końca czego możemy spodziewać się po „Smokach”, ponieważ sobotni turniej będzie dla nich absolutnym debiutem. Obserwując jednak działania Dragons podczas offseasonu, wydaje się że jest to drużyna z dużym potencjałem, która jest w stanie włączyć się do walki o play-offs.

„W ostatnich tygodniach doskonaliliśmy fundamenty gry i zagrywki w trzech fazach. Mamy nadzieję, że ciężka praca włożona podczas zajęć przełoży się na dobrą dyspozycję naszych graczy w nadchodzącą sobotę. Jeśli chodzi o Towers i Rockets, analizowaliśmy ich nagrania z rozgrywek LFA 2019 pod kątem formacji i zagrywek. Musimy jednak pamiętać, iż od tamtego czasu w składach obu drużyn doszło do zmian i gramy w formule 9-osobowej. Po bardzo długim okresie przygotowań i wzmożonej aktywności marketingowej, chcemy pokazać się z bardzo dobrej strony w rozgrywkach LFA 9 w sezonie 2020. Chcemy pokazać walkę i charakter na boisku i to że gramy zorganizowany futbol” – Wesley Mota, trener główny Wieliczka Dragons

Rzeszów Rockets to ekipa, która w poprzednim sezonie dotarła aż do półfinału rozgrywek LFA2. „Rakiety” podczas offseasonu nie były skore do chwalenia się transferami, ale z pewnością klub ten nie będzie dla nikogo łatwym przeciwnikiem. O sile Rockets świadczy przede wszystkim doświadczony, zgrany i solidny skład, który może poważnie zagrozić rywalom. Rzeszowianie celują w play-offs i mają na to argumenty.

„Nasz zespół jest gotowy do gry, czekamy na to od dawna. Do treningów powróciliśmy od razu, gdy była taka możliwość czyli w połowie maja. Dodając do tego skład, który jest kontynuacją ekipy, rywalizującej w LFA2 2019, można powiedzieć, że zarówno forma jak i zgranie jest na bardzo zadowalającym poziomie. Z dużym szacunkiem podchodzimy do przeciwników, szczególnie Towers Opole, ponieważ to zespół z najwyższego szczebla rozgrywek. W tym bardzo trudnym okresie, mając wreszcie możliwość wybiegnięcia na boisko, chcemy się tym cieszyć, walczyć o wygraną w każdym meczu. Oczywistym celem Rakiet są tak jak w roku ubiegłym – playoffs. Zależy nam bardzo na tym, by wyniki na boisku potwierdzały stały, stabilny rozwój zespołu. Cieszy nas fakt że w rozgrywkach 9-osobowych mamy zakaz gry dla zawodników importowanych, bo to skład krajowy daje faktyczny obraz tego jakim potencjałem dysponuje dana drużyna” – Michał Tittinger, prezes Rzeszów Rockets

Teoretycznie najsilniejszą drużyną w stawce sobotniego turnieju będą Towers Opole. Klub z Opola w zeszłym roku dotarł aż do fazy play-off najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, wygrywając po drodze pięć spotkań w sezonie zasadniczym LFA1. Towers poszerzyli skład o kilka nazwisk, ale podczas offseasonu „Wieże” straciły również kilku kluczowych graczy oraz amerykańskiego trenera głównego na rzecz innych klubów. Towers jednak nawet mimo tych strat nadal są jedną z najlepszych drużyn w Polsce i należą do faworytów tegorocznych rozgrywek LFA9, dlatego każdy inny wynik niż dwa zwycięstwa „Wież” będzie sensacją.

(Turniej w Wieliczce)
Rzeszów Rockets
Wieliczka Dragons
VS
(Turniej w Wieliczce)
Towers Opole
Rzeszów Rockets
VS
(Turniej w Wieliczce)
Wieliczka Dragons
Towers Opole
VS

Translate »