LFA9 – ZAPOWIEDŹ TURNIEJU W WYSZKOWIE

W ostatniej kolejce w turnieju w Wyszkowie spotkają się dwie drużyny, które szanse na awans do play offów mają już tylko iluzoryczne oraz jedna, która wciąż walczy o perfekcyjny bilans sezonu zasadniczego i grę w ćwierćfinale LFA 9 przed własną publicznością.

Gospodarze, Rhinos Wyszków, po nieudanym inauguracyjnym turnieju w Lublinie, w Ciechocinku pokazali się z naprawdę dobrej strony. Pokonali tam wyraźnie Angels Toruń i potrafili nawiązać walkę z faworyzowanymi Lakers. Tak o minionym turnieju mówi Piotr Wykowski z Rhinos Wyszków: “Widzimy dużo plusów. Chociaż 1:1 to nie idealne zestawienie ale jesteśmy zadowoleni z postawy zawodników. Pierwszy mecz wygrany dużą przewagą. W drugim po stracie dwóch starterów i opadzie sił mieliśmy wiele bardzo dobrych serii, które przez zmęczenie nie potrafiliśmy zakończyć w polu punktowym i ulegliśmy faworytowi spotkania. Taki jest sport.” Jednak pomimo dobrej postawy w Ciechocinku, Rhinos mają minimalną szansę na awans do play offów. Nawet wygrana obu spotkań nie daje drużynie z Wyszkowa pewności wejścia do kolejnej fazy rozgrywek. Jednak to nie zmienia celów “Nosorożców”, którzy u siebie chcą zdobyć komplet punktów. “Plan to wygrać 2 spotkania i godnie podziękować kibicom za ich wkład w naszą drużynę i wsparcie w tym sezonie. Teraz każdy przeciwnik zna się już dobrze i będzie to bardzo trudny turniej. Przez dwa tygodnie mocno trenowaliśmy nad swoimi słabymi punktami i mamy nadzieję, że uda się je wyeliminować całkowicie.”

W podobnej sytuacji do meczów w ostatniej kolejce podchodzą Tytani Lublin. Oni również legitymują się bilansem 1-3, a ich szanse na dalszą grę w fazie play off są minimalne. W minionym turnieju, w Rzeszowie, Lublinianie ulegli zarówno Rockets, jak i Eagles. Tak mecze to podsumował HC Tytanów, Łukasz Kołodziejczyk: “Ostatni turniej nie przebiegł po naszej myśli, chociaż wynieśliśmy z niego kilka pozytywów. W pierwszym meczu z Rockets popełniliśmy mnóstwo błędów oraz zaliczyliśmy wiele kar. To są niedopuszczalne kwestie, wynikające przede wszystkim z braku koncentracji spowodowanej podróżą do Rzeszowa. Rozgrywanie meczów na wyjeździe to jest oddzielna umiejętność, której trzeba się nauczyć i ją wytrenować. Zawodnicy po kilkugodzinnej podróży zawsze są rozproszeni. Połowa naszego składu to nowi zawodnicy, dlatego wynosimy z tego turnieju doświadczenie na przyszłość. Drugi mecz z Eagles zagraliśmy dużo lepiej. Defensywa często doprowadzała do czwartej próby, natomiast atak w zrównoważony sposób przesuwał się po boisku. Do wygranej zabrakło skuteczności w redzone przeciwnika.” W Wyszkowie Tytani nie będą faworytem w żadnym ze spotkań. Zarówno do pojedynku z niepokonanymi Lakers, jak i z Rhinos podchodzą w roli “underdoga”. Jednak drużynę z Lublina na pewno stać na sprawienie niespodzianki, co pokazali min. na swoim domowym turnieju, gdzie ograli właśnie “Nosorożców”. “Na kolejny turniej jedziemy w tych samych celach co zawsze: wygrać oba spotkania oraz ogrywać nowych zawodników i zgrywać całą drużynę. Po rywalach spodziewamy się twardej i czystej gry. Lakers zajmują bardzo wysokie miejsca w tabeli ligi, natomiast Rhinos to silna i doświadczona drużyna, która będzie groźna na własnym terenie. Pokazaliśmy, że możemy prowadzić wyrównaną walkę z liderami, więc bez kompleksów podchodzimy do obu spotkań.”

W zupełnie innej sytuacji od swoich rywali są natomiast Olsztyn Lakers. Jedna z 3 niepokonanych jak dotąd drużyn w LFA 9 przed ostatnim turniejem jest już pewna gry w play offach. “Jeziorowcy” wciąż jednak walczą o zagranie w ćwierćfinale przed własną publicznością. Co więcej, w przypadku wygrania obu spotkań, istnieje również szansa na znalezienie się na 2. miejscu w tabeli, co wiązałoby się także z graniem u siebie również ewentualnego półfinału. Aby tego dokonać Lakers nie mogą jednak zlekceważyć swoich rywali. Zarówno Rhinos (co pokazali na poprzednim turnieju), jak i Tytani to drużyny, które mogą napsuć drużynie z Olsztyna sporo krwi, a pokonanie ich nie będzie należało do najłatwiejszych.

(Turniej w Wyszkowie)
Olsztyn Lakers
Tytani Lublin
VS
(Turniej w Wyszkowie)
Rhinos Wyszków
Olsztyn Lakers
VS
(Turniej w Wyszkowie)
Tytani Lublin
Rhinos Wyszków
VS

Leave a Reply

Translate »