Lider drużyny – Błażej Głąb

Błażej Głąb to center w nowo powstałej drużynie Wieliczka Dragons. Przygodę z futbolem amerykańskim zaczął w 2018 roku w drużynie Kraków Tigers, której trenerem głównym był Albert Hesskew. Od początku swojej przygody z tym sportem grał na O-Line jako center, ale był też krótki epizod na pozycji kickera. Zawodnik podkreśla, że O-Line to formacja, w której nie można pozwolić sobie na błędy i trzeba skupić się na swojej pozycji, wykonując jak najlepszą pracę. Pewny siebie gracz, który zawsze stara się dać z siebie sto procent, a swoją aktywnością podnosi morale kolegów z drużyny. Liczy, że pod okiem head coacha Tima Bishopa i trenera OL, Toma MacKay, pogłębi swoje umiejętności. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec cudownego czterolatka – oczywiście przyszłego futbolisty.

1. Atmosfera w drużynie?

Od początku istnienia Dragons atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Stanowimy jedność, co przekłada się na pełne poświęcenie każdego z zawodników. Rok temu, pomimo zmiany trenera tuż przed rozpoczęciem sezonu i małej liczby zawodników gotowych do gry, wyszliśmy na boisko i rozegraliśmy każdy mecz z pełnym zaangażowaniem. Nie wygraliśmy żadnego meczu, ale pokazaliśmy sobie, że możemy polegać jeden na drugim, co jeszcze bardziej scementowało drużynę. Nad dobrą atmosferą czuwa także właściciel, General Manager klubu, Rolf Helers. To dzięki niemu zawodnicy mają dostęp do siłowni na wyłączność czy też możliwość wypożyczenia dobrego sprzętu na pierwsze kroki przygody z futbolem. On także ściągnął wspaniałą kadrę trenerską i wspólnie z nimi wzmocnili skład Dragons transferami. Wszystko to powoduje, że cała drużyna z niecierpliwością oczekuje pierwszego gwizdka w sezonie 2021.

2. Inne ekipy?

Sądzę to, co oni sadzą o nas – że są do ogrania. Od roku mamy stan pandemii, co mocno wpływa na skład drużyn i ich przygotowania do rozpoczęcia rozgrywek. Każda ekipa jest wielką niewiadomą, dlatego też wszystkich potraktujemy tak samo: damy z siebie wszystko żeby ich pokonać i wygrać.

3. Cel na sezon 2021?

Cel na sezon 2021 jest prosty – nie przegrać żadnego meczu. Celujemy jak zwykle w mistrzostwo. Pokażcie mi drużynę, która tak nie robi. Wieliczka Dragons nigdy nie ukrywali, że są zespołem z dużymi aspiracjami, a te ambicje są również ambicjami zawodników. Wspierani przez świetnych trenerów i z Rolfem Helersem za plecami, jesteśmy w stanie osiągnąć swoje cele i zrobimy wszystko, żeby je zrealizować. Indywidualnie chcę rozegrać najlepszy sezon w mojej karierze. Dla mnie gra w OL jest prestiżem. Bronię jedynego gościa (QB), który na boisku decyduje o wszystkim. On ufa nam, czyli linii ofensywnej, a ja ufam jemu. Jeśli ja zrobię swoje on na pewno mnie nie zawiedzie. Mój cel na sezon 2021 jest jasny – zapamiętacie mnie.

Leave a Reply

Translate »