Lider drużyny – Filip Mościcki

Filip Mościcki jest prawdziwym weteranem futbolu amerykańskiego w naszym kraju z kilkunastoletnim doświadczeniem. Quarterback Kraków Kings nie tylko dyryguje krakowską ofensywą, ale na koncie ma również występy w roli rozgrywającego reprezentacji Polski, a w przeszłości nosił również barwy Warsaw Eagles i Kraków Tigers. W „pandemicznym” sezonie 2020 Kings nie brali udziału w rozgrywkach, dlatego w tym roku Mościcki z pewnością będzie jeszcze bardziej zmotywowany, by pokazać się z jak najlepszej strony i poprowadzić „Królów” do wielkiego finału.

1. Atmosfera w drużynie?

Jako że jesteśmy jednym z tych klubów, który miał rok wolnego, można by powiedzieć, że jesteśmy wyjątkowo głodni futbolu. Ostatni rok był dla wszystkich bardzo definiujący w życiu sportowym, zawodowym, jak i prywatnym. Już na pierwszych treningach było widać dla kogo futbol to zajawka, a dla kogo to droga życia. Wchodzimy w sezon gotowi czerpać pełnymi garściami z tego, co kochamy robić.

2. Inne ekipy?

Spodziewam się walki o złoto. Odejście Panthers do Ligi Europejskiej pozostawiło gigantyczny odcisk na lidze. Patrząc na przedsezonowe poczynania takich drużyn jak Mets, Archers, Lowlanders, Rebels czy Falcons można się spodziewać, że każda z drużyn ma jeden realny cel na ten sezon – Mistrzostwo Polski.

3. Cel na sezon 2021?

Moim celem jest rozegrać najlepszy sezon w mojej karierze. Czy pomoże to naszej drużynie sięgnąć po mistrzostwo? Czy da mi szansę zagrać po raz kolejny w reprezentacji polski? Czy pozwoli przypieczętować moją niemal 15-letnią karierę? Nie wiadomo, ale gwarantuję, że warto będzie wybrać się na mecz Kings w sezonie 2021

Leave a Reply

Translate »