Lider drużyny – Konrad Paszkiewicz

Konrad Paszkiewicz jest zdecydowanie jednym z najbardziej kluczowych zawodników obecnych wicemistrzów Polski. Tego wszechstronnego zawodnika na boisku możemy zobaczyć zarówno w formacji obrony w roli liniowego lub linebackera, jak i w ataku na pozycji fullbacka. Efektowne sacki na rozgrywających rywali są wręcz cechą rozpoznawczą filara białostockiej defensywy. Ciekawostką jest fakt, że Konrad Paszkiewicz bierze również aktywny udział w zawodach Strongman, więc z pewnością nie będzie przesadą, by okrzyknąć go najsilniejszym graczem PFL.

1. Atmosfera w drużynie?

Atmosfera jest taka sama jak co roku, cierpliwie przygotowujemy się do sezonu. Celujemy, aby w topowej formie być na półfinał i finał, bo są to najważniejsze mecze sezonu. Na pewno zabolało odejście Daniela Tarnawskiego, Jędrzeja Smolarskiego i Zacharego Blair’a do drużyny Warsaw Mets. Byli dla nas jak rodzina, ale taki jest sport, każdy wybiera najlepszą dla siebie opcję i nie ma tutaj miejsca na sentymenty. Na pewno dużą szansę na wykazanie się w tym sezonie mają juniorzy, w szczególności radzę zwrócić uwagę na takich zawodników jak Kuba Radziszewski czy Dawid Węgrzynowski. Zaczynali oni swoją karierę w zespole juniorów, a także mają za sobą trzy sezony w seniorach (każdy sezon kończyli w finale). Oprócz tego zarząd nie spał i myślę, że pojawi się parę ciekawych nazwisk.

2. Inne ekipy?

Myślę, że może to być naprawdę ciekawy sezon. Archers ściągnęli ciekawych importów, a swoją linię defensywną wzmocnili Arkiem Cieślokiem. W Rebels zobaczymy natomiast Daniela Jagodzińskiego i Jona Mullina, z którym miałem przyjemność trenować i który wniesie dużo do ataku katowiczan. Kings spokojnie przepracowali zeszły rok. Wciąż czekamy na ruchy transferowe Eagles i Falcons. Najbardziej ciekawią mnie jednak Mets, którzy oprócz topowych zawodników Lowlanders ściągnęli Davida Asha – takiego QB jeszcze w Polsce nie było.

3. Cel na sezon 2021?

Cel mam ten sam od 2011 roku – mistrzostwo Polski. Sezon 2020 miał być moim ostatnim, ale do drużyny dołączę prawdopodobnie w fazie play-off ze względu na starty w zawodach Strongman. Skład ma zasilić mój młodszy brat i dlatego postanowiłem, że rozegranie z nim ostatniego sezonu (i mam nadzieję zakończenie go mistrzostwem) będzie najlepszą okazją do zakończenia kariery.

Leave a Reply

Translate »