Lider drużyny – Paweł Ciupak

Paweł Ciupak to doświadczony i obecnie jeden z kluczowych zawodników Rzeszów Rockets, pamiętający jeszcze czasy ekipy Ravens. Zaczynał 10 lat temu, dzięki namowom kolegi, jako cornerback, jak wielu innych nowicjuszy. Potem przez chwilę grał jako rozgrywający, ale od trzech sezonów regularnie występuję już na pozycji linebackera. W tegorocznych rozgrywkach ma też wspomóc zespół jako defensive end. Tata 7-miesięcznej córki wspiera „Rakiety” nie tylko jako gracz, ale też jako swojego rodzaju marketingowiec, tworząc filmy reklamowe i nagrywając wywiady. Zdjęcia zespołu to również jego wykonanie.

1. Atmosfera w drużynie?

Jest dobra. Staramy się nie myśleć o utrudnieniach, które stwarza pandemia. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że może być różnie z sezonem, więc jak co roku trenujemy i staramy się nawzajem „hypować” (nakręcać, dopingować – dop. red.). W Rzeszowie, jak zapewne w większości drużyn, cieszymy się, gdy możemy się spotykać na treningach i razem spędzać czas, a to jest mega ważne do późniejszego wspólnego dobrego zgrania.

2. Inne ekipy?

Nie chciałbym, aby mnie ktoś źle zrozumiał, ale nie myślę o innych ekipach. Zawsze skupiam się na najbliższym meczu i staram się być w jak najlepszej dyspozycji. Nie ważne czy w danej drużynie gra jakieś “głośne” nazwisko czy jest jakiś import. Wierzę, że jeśli skupimy się i przepracujemy swoje na treningach, jesteśmy w stanie postawić mocne warunki w każdym meczu.

3. Cel na sezon 2021?

Naszym celem minimum jest oczywiście wejście do fazy play-offs. W ostatnich latach nam to wychodziło, wiemy jak to smakuje i będziemy robić wszystko, aby po raz kolejny udowodnić, że bez sztabu szkoleniowego jesteśmy w stanie pokazać, iż Rzeszów to mocny punkt na mapie futbolowej w Polsce. Indywidualnie będę starał się udowodnić, że pomimo braku czasu i warunków do regularnych treningów na siłowni przez obecną sytuację w domu i w kraju, to jestem w stanie być sporym utrapieniem dla przeciwnika.

Translate »