Lowlanders Białystok szukają zawodników do sekcji seniorskiej.

Drużyna Lowlanders Białystok zakończyła rozgrywki Polskiej Futbol Ligi w sezonie 2021 w meczu półfinałowym przeciwko Tychy Falcons. Przygotowania do sezonu 2022 rozpoczęły się już w lipcu, kiedy przedłużono kontrakt z trenerem Troyem Bakerem, który będzie prowadził drużynę przez kolejne 2 lata. Obecnie trwają poszukiwania nowych talentów do sekcji seniorskiej i drużyna organizuje treningi rekrutacyjne na bocznym boisku Stadionu Miejskiego.

  • Każda forma pozyskiwania nowych zawodników jest dobra i często możemy sprawdzić bardzo wielu zawodników, którzy mają solidne podstawy, by rozpocząć przygodę z futbolem. Oprócz tego, że mamy sekcję juniorów, która co roku daje nam wielu zawodników do składu seniorskiego to chcemy dać szansę tym, którzy nie mieli możliwości dołączenia w młodszym wieku. – powiedział Piotr Morko, prezes zarządu Lowlanders Białystok

W futbolu amerykańskim mają szansę zaistnieć zarówno osoby o większych gabarytach, którzy w innych grach zespołowych nie mieliby szansy zagrać, jak i mniejsi, od których wymaga się szybkości, zwinności. Każdy z zawodników pełni inną rolę na boisku, dlatego dużo łatwiej znaleźć miejsce nawet dla tych największych, którzy grają na pierwszej linii frontu w formacji ataku lub obrony.

  • Mamy w drużynie zawodników od 60 do 160 kilogramów masy ciała, także jest dość duża rozbieżność jeśli chodzi o warunki fizyczne zawodników. Akurat Ci, najwięksi świetnie nadają się jako ofensywni lub defensywni liniowi, a zawodnicy o mniejszej masie grają na pozycjach, które wymagają innych predyspozycji, jak szybkość czy zwinność. Od dawna mówi się, że to sport, który nie dyskryminuje ze względu na wagę, wzrost czy wiek. Najważniejsze jest to, czy zawodnik chce spróbować i pracować nad sobą.  – dodał na koniec Piotr Morko

Obecnie w drużynie trenuje ponad 50 osób, z czego większość to zawodnicy z Podlasia. Większość z nich trenowała wcześniej różne sporty. Są osoby, które grały w koszykówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną, ale są też tacy, którzy wcześniej trenowali sporty indywidualne, jak judo, karate czy lekkoatletykę.

Aby dołączyć do drużyny należy wypełnić formularz rejestracyjny podany na stronie www i przyjść na wybrany termin, 22 lub 29 września o godzinie 18.30 na boczne boisko Stadionu Miejskiego w Białystoku.

Link do rejestracji: 

https://lowlanders.pl/i/rekrutacja/8

Źródło: Biuro Prasowe Lowlanders Białystok