Lowlanders Białystok zagrają , ale póki co….na komputerze.

Sytuacja w Polsce i na świecie zmusza nas, abyśmy w miarę możliwości zostali w swoich domach. Praktycznie wszystkie rozgrywki sportowe zostały zawieszone lub odwołane. Jednocześnie do głosu dochodzi e-sport. Kluby Ligi Futbolu Amerykańskiego w obliczu kryzysu znalazły sposób, by być blisko kibiców. Zawodnicy rywalizować będą na serwerach popularnych gier eSportowych. Na pierwszy ogień idzie popularna strzelanka CS GO.

Rozgrywki wirtualnej Ligi Futbolu Amerykańskiego startują już w najbliższy weekend. W kwietniu kibice będą mogli obserwować zmagania na mapach popularnego shootera Counter Strike Global Offensive, a w maju zmagania przeniosą się na Summoner’s Rift, czyli znaną i lubianą arenę gry League of Legends. W rozgrywkach weźmie udział aż 16 drużyn z 15 klubów, które na co dzień rozgrywają swoje mecze w Lidze Futbolu Amerykańskiego.

W normalnych warunkach bylibyśmy już po 1. kolejce Ligi Futbolu Amerykańskiego, ale rzeczywistość jaka jest, każdy widzi. Zanim wybiegniemy na boisko, zagramy w E-LFA. Jest to nowy projekt, który powstał z inicjatywy kolegów z Wrocławia i dzięki ich sponsorowi, firmie Tarczyński. Już w najbliższą niedzielę nasze dwie drużyny esportowe Lowlanders A i B rozpoczną rywalizację w rozgrywkach CS:GO i będą walczyć, tak jak nasza sekcja futbolowa, o najwyższe cele. W tych czasach musimy być bardziej elastyczni i być może jest to dobra okazja, by rozgrywki esportowe na stałe zagościły w naszym kalendarzu. – powiedział Piotr Morko, prezes zarządu Lowlanders Białystok

Pierwsze zmagania odbywać się będą w każdą niedzielę kwietnia w formie turniejowej. Rozgrywki transmitowane będą za pośrednictwem platformy streamingowej Twitch.tv na kanale sponsora rozgrywek Tarczyński Studio Live . Za prowadzenie transmisji odpowiedzialny będzie Mateusz “Hax” Ogonowski , znany ze współpracy z TVP Sport.

Sytuacja na rynku sportowym jest dramatyczna, można mówić o jego całkowitej implozji – nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Jeszcze do niedawna można było spotkać się z opinią, że esport to nie sport. W chwili obecnej esport to jedna z niewielu dostępnych aktywizacji sportowych i wszystko wskazuje na to, że taka forma rywalizacji zostanie z nami na dłużej. Kluby sportowe i ligi przenoszą aktywizacje dla swoich fanów do Internetu. Już nikogo nie dziwią wyścigi Formuły 1 czy mecze piłkarskie rozgrywane na wirtualnych arenach… z realną publicznością. Nie inaczej dzieje się z Ligą Futbolu Amerykańskiego. Już w kwietniu zobaczymy najlepsze polskie składy rywalizujące z sobą, nie na murawie, a na serwerach CS:GO. Jak zareagują na to ich kibice i fani? Zobaczcie​sami!Aleksandra Popiel, Head of Operations & Events w Cyberwolves

Transmisja pierwszego turnieju już w najbliższą niedzielę o 12:00 na kanale www.twitch.tv/studio_live . Wszelkie informacje oraz powiadomienia o rozpoczęciu transmisji można śledzić za pośrednictwem oficjalnego wydarzenia na Facebooku.

Leave a Reply

Translate »