Mecz o pierwsze zwycięstwo

Już w sobotę 7.09 Święci Częstochowa podejmą na własnym terenie obrońców tytułu mistrzowskiego LFA9 – Kraków Kings B

Drużyna z Częstochowy nie rozpoczęła najlepiej tegorocznej kampanii. W pierwszym meczu zszokowani Święci ulegli aż 12:60 ligowym debiutantom – Renegades Świdnica, a następnie musieli uznać wyższość rezerw ekipy Tychy Falcons, przegrywając 14:36. Szanse Świętych na awans do play-off drastycznie spadły, a jeśli częstochowianie nie chcą skończyć sezonu z kompletem porażek, to muszą zacząć wygrywać.

„Pierwsza polowa sezonu nie potoczyła się po naszej myśli. Cały czas pracujemy nad poprawieniem każdego aspektu naszej gry. Przyczyną porażek oczywiście jest to że rywale poprostu zdobyli więcej punktów niż my. Jesteśmy w tej chwili w trakcie przebudowy drużyny, dużo osób ma styczność z futbolem dopiero od paru miesięcy, ważne że po tych dwóch meczach u rookies, zapał do gry nie opada, z tym zespołem może juz byc tylko lepiej. Wierzę że jeszcze jesteśmy w stanie wygrać pozostałe mecze. Przeciwko Falcons, było widać bardzo dużą poprawe w jakości naszej gry, jednakże przy wyniku 14-14 w drugiej kwarcie, kontuzji doznał nasz rozgrywający, od tego momentu nasz atak bardziej walczył z tym żeby sie przystosować do nowej sytuacji, niż z obroną Tyszan. Przez to, juz do końca meczu nie zdobyliśmy żadnych punktów, mimo że potrafiliśmy w dalszym ciągu zdobywać kolejne jardy. Obrońca tytułu mistrza LFA9 z 2018 roku, jest rozdrażniony swoją porażką w poprzednim spotkaniu, na pewno od pierwszych minut będzie chciał narzucić nam swoje tempo. Dobre wejście w mecz w pierwszej kwarcie jest kluczowe”Michał Chochliński, Święci Częstochowa

Druga drużyna Kraków Kings rozegrała do tej pory tylko jedno spotkanie. Na własnym terenie Królowie ulegli Bielawie Owls 0:32. Krakowianie więc podobnie jak Święci wyjdą z dużą motywacją na boisko, by zawalczyć o swoje pierwsze zwycięstwo. Tym bardziej, że nawet mimo totalnej przebudowy składu, Kings B to nadal obecni mistrzowie na tym poziomie rozgrywkowym.

„Nasza drużyna B jest nastawiona na rozwój młodych zawodników i w offsezonie przeszła totalną przebudowę. Dla 80% naszych zawodników jest to pierwszy sezon. Mecz z Owls to była bardzo potrzebna lekcja futbolu od doświadczonych kolegów. Mamy 45 zawodników zdeterminowanych, by w Częstochowie pokazać, że szybko się uczą na własnych błędach”Michał Dybowicz, Kraków Kings B