Mets muszą wygrać, my możemy

Kolejka numer sześć w LFA1 przyniesie nam wiele ciekawych spotkań. Jedno z nich odbędzie się w sobotę 4 maja o godzinie 13stej na boisku przy ulicy Żytniej w Olsztynie. Zmierzą się w nim drudzy w tabeli półnolcy Warsaw Mets oraz gospodarze – Lakers.

Lakers wygrali swój poprzedni mecz przeciwko Wilkom. Była nerwówka, ale udało się wyszarpać mecz w ostatnich minutach, co pozwoli klubowi z krainy jezior wziąć głębszy oddech. Posiadając dwa zwycięstwa mogą w zasadzie przestać obawiać się spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej. Drużyna Jeziorowców będzie szukała pierwszego zwycięstwa na swoim terenie i na spotkanie z pewnością wyjdą skupieni i gotowi, jednak faworytem spotkania będą Mets. Poprzedni mecz warszawiaków przeciwko Kings mógł ukazać nieco wad klubu, co na pewno spróbują wykorzystać Lakers.

„Atmosfera w zespole po ostatnim zwycięstwie znacznie się poprawiła. Szczególne znaczenie ma fakt, iż odskoczyliśmy Rhinos i Wilkom, którzy stoczą w drugiej połowie sezonu walkę o utrzymanie. Nie jest to komfortowa sytuacja, zatem cieszymy się, iż najprawdopodobniej taka nerwówka nas ominie. Mam nadzieję, że ten komfort psychiczny przełożymy na grę na boisku. Z faworyzowanymi Mets musimy zagrać bez kompleksów, na luzie, z myślą o dobrzej grze i czerpaniu z niej radości. Mets muszą wygrać, my możemy. Cieszymy się na myśl o grze z silnym przeciwnikiem, liczymy na dobrą pogodę i komplet kibiców na trybunach. Mam nadzieję na atrakcyjne spotkanie dla kibiców i niespodziankę w Olsztynie.”Przemysław Zienkiewicz, Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers.

Warsaw Mets w ostatnim meczu dostarczyli kibicom bardzo wiele emocji. Zacięty mecz przeciwko Kings, niesamowite zagrania no i oczywiście wygrana. Metropolitans zajmują w tym momencie drugie miejsce w grupie północnej, lecz także posiadają bilans 2-2 (taki sam jak gospodarze sobotniego spotkania). Klub z miasta stołecznego pokonał w tym sezonie Wilki Łódzkie bardzo wysoko 42 do 0. Wiedząc, że Lakers musieli wyszarpać zwycięstwo przeciwko temu samemu klubowi na pewno daje im pewność siebie. Jednak w sporcie nigdy nic nie wiadomo i lekceważenie przeciwnika nie wchodzi w grę. Metropolitans pojadą do Olsztyna zagrać dobry mecz, wygrać i spróbować podjąć walkę o fotel lidera grupy północnej.

„Nie możemy doczekać się weekendowego meczu przeciwko Lakers. Stajemy się Drużyną i staramy się być tak dobrzy jak tylko to możliwe. Czekamy na to wyzwanie i oczekujemy że wrócimy stamtąd zwycięsko.”Terrence Owens, Warsaw Mets

Leave a Reply

Translate »