Mistrzostwa Polski Juniorów – Zapowiedź meczu Lowlanders Białystok vs Angels Toruń

Lowlanders Białystok
Angels Toruń
VS

W ten weekend odbędą się dwa mecze juniorów rozstrzygające dalszy przebieg rozgrywek okrojonego sezonu 2020. 10 listopada o godzinie 15.00 na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się spotkanie lokalnych Lowlanders z Angels Toruń, natomiast w niedzielę 11 listopada o godzinie 15.00 będziemy mogli zobaczyć mecz Warsaw Eagles z Panthers Wrocław. Rozgrywki te są objęte patronatem Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce. Wygrany meczu Lowlanders-Angels zmierzy się potem z aktualnymi Mistrzami Polski Juniorów, czyli Bielawą Owls. Zwycięzca starcia Eagles-Panthers stawi czoła Bydgoszczy Archers.

Dzisiaj jednak skupię się na tym pierwszym meczu. Tak jak już wspominałem, jest to bardzo ważne spotkanie, gdyż zwycięzca przechodzi do kolejnej fazy. Prezes Lowlanders – Piotr Morko skomentował to tak: „Mamy 30 zawodników, którzy chcą się pokazać po raz pierwszy przed własną publicznością i wygrać mecz. Angels też nie jadą na wycieczkę, każdy wie, że wygrany przechodzi dalej, więc stawka jest wysoka”. Ich ostatni mecz był porażką z Archers 49-6. Prezes Morko na moje pytanie dotyczące elementów gry, które trzeba było poprawić po tym spotkaniu, odpowiedział: „Myślę, że trzeba było trochę ostudzić emocje i poprawić błędy indywidualne każdego z zawodników. Futbol to dyscyplina zespołowa i nawet kiedy jeden zawodnik na boisku się pomyli, to widać od razu konsekwencje, które za tym idą. Straciliśmy też Maksymiliana Waszkiewicza, który był pierwszym rozgrywającym. Wszedł za niego Łukasz Śliwowski i fajnie sobie poradził, mimo stresującej sytuacji. Ostatni miesiąc poświęciliśmy między innymi na to, by odpowiednio przygotować go do dyrygowania atakiem”.

Jeśli chodzi o Angels to są oni tak samo zmotywowani, jak ich przeciwnicy. Jutrzejszy mecz jest dla nich szansą, aby się zrehabilitować po bardzo słabym zeszłym sezonie. Trener Matthew Kershey wierzy w swoich zawodników. „Mamy wielu nowych młodzików i jedynie oczekuję od nich, że zagrają w szczycie swoich umiejętności oraz będą reprezentować swoją drużynę z dumą”. Tak powiedział on w wywiadzie przed meczem z Łucznikami z Bydgoszczy.

Myślę, że w tym meczu Białystok ma małą przewagę. Jest to przewaga gospodarza. W tym sezonie 3 z 4 meczów JLFA zostały wygrane przez drużynę będącą gospodarzem spotkania. Prezes Morko powiedział: „My jako zarząd oczekujemy przede wszystkim dyscypliny na boisku i poza nim. Musimy pamiętać, że sport juniorski rządzi się swoimi prawami i dla nas najważniejsze jest, by jak najwięcej z nich trafiło w przyszłości do seniorów. Liczymy jednak na pewną wygraną i dobrą grę”. Na tym etapie rozgrywek to już nie są przelewki, a każdy mecz jest na wagę złota i myślę, że obie drużyny doskonale o tym wiedzą. Ta, która wygra zmierzy się z obecnymi Mistrzami Polski JLFA i myślę, że będzie to spotkanie jeszcze trudniejsze od tego, które rozegrają jutro.

Translate »