MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW – ZAPOWIEDŹ MECZU Panthers Wrocław vs. Bielawa OWLS

Już jutro o godzinie 13.00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbędzie się mecz juniorów Panthers Wrocław oraz Bielawy Owls.

Sowy są aktualnymi mistrzami JLFA, więc dla nich mecz będzie drugim krokiem do obrony tytułu, ponieważ 6 września pokonali oni młodzieżówkę Warsaw Eagles 28-22. Po mistrzostwo JLFA sięgali przez cztery lata z rzędu, więc jak sam ich trener Paweł Sołtysiak powiedział przed meczem z Eagles: „Oczywiście chcielibyśmy sięgnąć po niego piąty raz, ale to boisko rozstrzygnie, czy nam się uda. Na pewno jest to naszym celem i marzeniem”. Podejrzewam, że przed meczem z największym rywalem motywacja jest jeszcze większa. Juniorzy z Bielawy wygrali 80% rozegranych przez siebie spotkań, a ostatni raz przegrali w 2016 roku. Podobnie jak inne drużyny, Bielawianie również musieli zmierzyć się z kryzysem związanym z epidemią, która bardzo pokrzyżowała im plany treningowe. Nie załamali się jednak, ale – mimo wyjątkowo trudnej sytuacji – starali się jak najlepiej przygotować do sezonu.

„Od kilku lat naszą mocą jest kolektyw całej drużyny– powiedział szkoleniowiec Sów. – Potrafimy biegać, podawać i grać mocno w obronie. Tegoroczny skład trzyma ten poziom. […] Podchodzimy do tego meczu skupieni i z dużą pokorą. Chcemy wyjść i zagrać najlepiej, jak potrafimy, wierząc, że to wystarczy, by wygrać”.

Natomiast trener Panthers Wrocław Jakub Samel powiedział tak na temat jutrzejszego meczu: „To będzie pierwszy mecz tegorocznej grupy zawodników, tak więc jesteśmy ciekawi, jak zaprezentują się w normalnym meczu. Jak co roku w składzie będzie dużo debiutantów i naszym zadaniem jest wpoić im jak najlepsze podstawy futbolowe, żeby potem mogli rozwijać się dalej na kolejnych etapach”.

Grając jutro przeciwko juniorskim mistrzom Polski, którzy będą chcieli obronić tytuł po raz czwarty z rzędu, debiutanci Panthers zostaną rzuceni na głęboką wodę i będą musieli zmierzyć się z niełatwym zadaniem. Może inspiracją dla nich będzie seniorska drużyna Panter, która w zeszłym sezonie zdobyła trofeum Mistrza Polski. Kto wie, czy juniorzy nie pójdą w ich ślady? „Wiemy, że Bielawa ma już za sobą jeden wygrany mecz. Są jak co roku świetnie przygotowani przez swojego trenera Pawła Sołtysiaka i wiemy, że będzie to twarde spotkanie” – tak skwitował swoją wypowiedź trener Samel.

Leave a Reply

Translate »