MVP 1. kolejki LFA1

Za nami historyczne, pierwsze mecze Ligi Futbolu Amerykańskiego. W ostatni weekend odbyły się cztery mecze LFA1, w których wyróżniało się wielu zawodników i wybór MVP nie był wcale łatwy.

Tytuł MVP Halftime.pl otrzymuje Tomasz Dziedzic. Wide receiver Panthers Wrocław w wielkim stylu wrócił na boiska krajowej elity. W ubiegłym roku 24-latek zdobył bowiem „tylko” mistrzostwo PLFA 2 z drużyną B wrocławian. Dziedzic był niewątpliwie gwiazdą starcia z Lowlanders Białystok, zdobywając aż 18 punktów, na co złożyły się trzy przyłożenia. Jest to niemal połowa całkowitej zdobyczy „Panter”, które rozpoczęły nowe rozgrywki od zwycięstwa 37:13.

W trakcie ubiegłej kolejki możliwość wyboru swojego najlepszego gracza daliśmy także czytelnikom. Po każdym z meczów, na naszym facebookowym profilu odbywało się głosowanie na MVP spotkania. Następnie spośród triumfatorów wszystkich czterech potyczek, czytelnicy postawili na – ich zdaniem – najbardziej wartościowego futbolistę premierowej kolejki LFA 1. Spośród czwórki: Joey Bradley (Seahawks Gdynia), Tomasz Dziedzic (Panthers Wrocław), Tomasz Goździk (Angels Toruń), Przemysław Banat (Olsztyn Lakers), z triumfu może cieszyć się ten ostatni. Skrzydłowy „Jeziorowców” mimo porażki odniesionej w pojedynku z Rhinos, ze swojej postawy może być na pewno zadowolony. 20-latek popisał się dwoma przyłożeniami, a w całym meczu dał olsztynianom aż 171 jardów zysku, będąc bez dwóch zdań wyróżniającym się graczem na nowym obiekcie w Wyszkowie.

Leave a Reply

Translate »