OBÓZ SZKOLENIOWY BEARS & KINGS

W ostatni weekend lutego w pod przemyskiej Żurawicy odbył się obóz szkoleniowy, którego gospodarzem był Klub Futbolu Amerykańskiego Przemyśl Bears. W ramach niedawno podpisanego partnerstwa, do Niedźwiedzi przyjechali trenerzy oraz zawodnicy Kraków Kings.

Obozy szkoleniowe są częstą praktyką w środowisku futbolu amerykańskiego nad Wisłą. Do tej pory tego typu wydarzenia odbywały się w dużych ośrodkach miejskich min. w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie. Oprócz trenerów pojawiają się na nich również zawodnicy z Ameryki Północnej posiadający doświadczenie na poziomie akademickim, a nie rzadko jednej z lig zawodowych.

Niedawno nasz sztab szkoleniowy brał udział w obozie przedsezonowym Kraków Kings. Cieszę się, że w ramach naszej współpracy udało się zorganizować obóz w tej części Polski. To jedyna taka sytuacja, że „duży” futbol zawitał do „małego” miasta- komentuje Bartosz Wardęga, prezes Przemyśl Bears.

W futbolowych zajęciach wzięli udział szkoleniowcy z Krakowa w osobach Zygmunta Łodzińskiego (główny trener Kings) oraz Łukasza Niedzielskiego (koordynator obrony Kings).

Lata ciężkiej pracy, doświadczenia zebrane na szkoleniach w Stanach Zjednoczonych sprawiły, że Królowie zaliczają się do piątki najlepszych drużyn w Polsce. Warto dodać, że Ci szkoleniowcy brali również udział w przygotowaniach Reprezentacji Polski do TWG. Lepszego duetu polskich trenerów próżno szukać – zapewnia Bartosz Kościółko, główny trener Niedźwiedzi.

Przemyscy zawodnicy mieli okazję trenować również pod okiem zawodników z Ameryki Północnej. Do Żurawicy przyjechali bowiem importowani gracze, którzy mają sprawić, że Kraków Kings w tym sezonie powalczą o najwyższe cele. Formację ofensywną prowadził nowy rozgrywający pod Wawelem Tivon Cook, natomiast nad defensywą czuwał liniowy Eli Thomas.

Ich futbolowa wiedza, zwracanie uwagi na detale, różnego rodzaju wskazówki były dla mnie szalenie istotne. Cieszę się, że jako zawodnicy mieliśmy okazję brać udział w tego typu obozie – podsumowuje Artur Machowski, obrońca Bears.

Goście z małopolski mieli okazję zwiedzić malownicze zakątki Przemyśla, oraz okolic w tym forty Twierdzy Przemyśl. Obóz treningowy nie odbyłby się gdyby nie pomoc i zaangażowanie Pana Jana Semkowa, dyrektora Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy.

NOTKA PRASOWA

Leave a Reply

Translate »