Ostatni test przed rewanżami

[vc_row][vc_column][vc_column_text]W sobotę o godz. 12:00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku rozpocznie się szósta kolejka Ligi Futbolu Amerykańskiego. Lowlanders zmierzą się z AZS UWM Olsztyn Lakers.

Ludzie z Nizin są jedną z zaledwie trzech ekip, które mają już za sobą półmetek sezonu zasadniczego w Lidze Futbolu Amerykańskiego. Dwie pozostałe to Panthers i Seahawks. Ubiegłoroczni SuperFinaliści w najbliższy weekend rywalizować będą z europejskimi przeciwnikami w zmaganiach pucharowych. Lowlanders zaprezentują się przed własną publicznością, rozpoczynając serię aż trzech meczów na własnym terenie. Bilans 2 – 2 nie przekreśla ich szans na domowy półfinał. W ostatnich spotkaniach ofensywa pokazała zdecydowanie większą skuteczność, niż w początkowej fazie rozgrywek. Z drugiej strony, od starcia z Panthers, obrona straciła zaledwie cztery przyłożenia. Futboliści z Białegostoku zamierzają kontynuować zwycięski kwiecień. W pojedynku z Jeziorowcami nieprzypadkowo uznawani są za wielkiego faworyta. Będzie to dla nich ostatni test z relatywnie łatwiejszym rywalem przed decydującą serią meczów rewanżowych z: Falcons, Panthers i Seahawks. Lowlanders liczą na wysoką i efektowną wygraną.

Za nami cztery spotkania z bilansem 2-2, z czego osobiście nie jestem do końca zadowolony. Lecz nie ma co patrzeć wstecz. Za kilka tygodni będą rewanże i na pewno będziemy mieli okazję się zrehabilitować. Jeśli chodzi o mecz z Lakers, to będzie on dla nas dokładnie tak samo ważny jak wszystkie wcześniejsze starcia. Będzie to świetna okazja dla naszej ofensywy na doszlifowanie zagrywek przed ciężkimi rewanżami. Formacja obronna już teraz jest gotowa. Mogę więc zapewnić, że atak Lakers, będzie miał bardzo ciężkie zadanieWojciech Pacewicz, Lowlanders Białystok.

Do trzech razy sztuka. Słynne porzekadło sprawdziło się w przypadku Jeziorowców na starcie ich przygody z Ligą Futbolu Amerykańskiego. Po dwóch minimalnych porażkach z Rhinos i Sharks nastąpiła efektowna wygrana, która momentalnie zmieniła sytuację Lakers. Za sprawą udanego rewanżu nad Nosorożcami, futboliści z Olsztyna przyskoczyli Wyszkowian w tabeli grupy B i zachowali szanse na awans do playoffs. Choć w rywalizacji z Lowlanders trudno uznać ich za faworytów, to nie mając nic do stracenia zagrają zapewne z wielką ambicją i zaangażowaniem. Sobotnią potyczkę powinni potraktować jako kluczowe przetarcie przed dwoma najważniejszymi momentami sezonu. Po weekendzie majowym Jeziorowcy podejmą na swoim terenie Rebels, a następnie zmierzą się w Warszawie z Sharks. Wiele wskazuje na to, że ewentualny komplet wygranych praktycznie zapewni awans do meczu o dziką kartę. Powyższy harmonogram złoży się na zestaw najbardziej wymagających tygodni w historii klubu. O zwycięstwa nie będzie łatwo, ale nie są one również poza zasięgiem Lakers. Futboliści z Olsztyna są gotowi na największe wyzwania. Wyjazd do Białegostoku pokaże w jakim tempie zbliżają się do najlepszych.

W niedzielę udało nam się pokonać „odwiecznego rywala”. To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne nie tylko z punktu widzenia układu tabeli. Równie, a może nawet bardziej istotne są procesy zachodzące w głowach zawodników. Ich podejście i pewność siebie. Wyeliminowaliśmy błędy z zeszłych meczy i w końcu „nie przespaliśmy” pierwszej połowy. Druga część spotkania pokazała jednak ze musimy pracować nad skupieniem do ostatniego gwizdka. Ekipa z Białegostoku to futbolowa elita w naszym kraju i bardzo cieszę się że zagramy z nimi. To dla nas ogromne doświadczenie. Dla mnie siła Lowlanders to przede wszystkim świetne pierwsza i druga linia obrony, a do tego formacje specjalne. Musimy skupić się w 100% w każdym zagraniu, aby w sobotę pokazać się z dobrej stronyBartosz Rudzki, AZS UWM Olsztyn Lakers.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”4410″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”https://www.facebook.com/events/221100455310577/”][vc_text_separator title=”autor: Dawid Biały” add_icon=”true”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”4415″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_outline” onclick=”custom_link” link=”https://halftime.pl/kariera/”][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *